SC Derbi mučio Zvezdu, ali nije stigao do iznenađenja: Pad u posljednjoj četvrtini odveo "studente" u poraz

SC Derbi - Crvena zvezda 77:91

10468 pregleda 7 komentar(a)
Hadžibegović na večerašnjoj utakmici, Foto: KK SC Derbi/Filip Roganović

Tri četvrtine je večeras trajao otpor košarkaša SC Derbija protiv Crvene zvezde u 12. kolu Admiralbet ABA lige - 30 minuta su igrači Dejana Jakare mučili evroligašku ekipu, igrali odlično, na ulasku u posljednju četvrtinu imali dva poena prednosti (65:63), ali su u posljednjem periodu više od tri minuta bili bez koša, što je beogradska ekipa iskoristila, napravila seriju 10:0 i sačuvala prednost do kraja meča.

Crvena zvezda je u "Morači" slavila 91:77 i "studentima" nanijela šesti poraz u regionalnom takmičenju. Razlika na kraju i nije realna, jer su "studenti" tokom većeg dijela susreta bili u igri.

Poslije poena Davida Mirkovića sa penala, SC Derbi je u finišu treće četvrtine poveo 65:63 i stigao do vođstva prvi put još od prve četvrtine. Ali, početkom posljednjeg perioda beogradska ekipa je preko Nejpira, Gedraitisa i Mitrovića napravila seriju 10:0 i stigla do osam poena prednosti - 73:65. Uslijedio je posljednji priključak Derbija, večeras odlični Drobnjak je pogodio za 76:71, ali su gosti i na to imali odgovor. Mitrović i Davidovac su bili precizni za dva poena, a "crveno-bijeli" poveli 80:71 i zatvorili utakmicu.

KK SC Derbi, Igor Drobnjak

Odlično je SC Derbi ušao u utakmicu, preko Hadžibegovića vodio 9:4 i 14:10 i konstantno bio u prednosti, da bi poslije poena Dos Santosa Zvezda prvi put povela - 17:16.

Oslanjao se SC Derbi uglavnom na poene iz reketa u prvom poluvremenu, ali je Zvezda kontrolisala situaciju dobrim šutem za tri, pa je poslije poena Lazića van linije 6,75 tim Janisa Sferopulosa prvi put stigao do devet poena prednosti - 46:37.

Do kraja prvog dijela, SC Derbi je uhvatio priključak sa četiri poena, pa je na poluvremenu bilio 46:41.

Gosti su drugo poluvrijeme bolje otvorili i poslije još jedne trojke Lazića prvi put stigli do dvocifrene prednosti - 51:41.

Tada su "studenti" odgovorili, sa sedam vezanih poena prišli na minus tri (53:50), a poslije zakucavanja Dokinsa u kontri izjednačili - 59:59.

U finišu treće četvrtine je talentovani Mirković pogodio za preokret (65:63), ali je u četvrtoj usliijedio pad, prazan hod od tri minuta bez poena, koji je trasirao Zvezdi put ka pobjedi.

Najefikasniji kod SC Derbija bio je Drobnjak sa 17 poena. Hadžibegović je ubacio 13, a Dokins 12.

Kod Zvezde je najefikasniji bio Mitrović sa 20 poena. Do Santos je imao 15, a Lazić 12.

SC DERBI - CRVENA ZVEZDA 77:91 (21:21, 20:25, 24:17, 12:28)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 1.450. Sudije: Milivoje Jovčić (Srbija), Luka Kardum (Hrvatska), Dragan Porobić (Bosna i Hercegovina).

SC Derbi: Bogavac 6 (3-3), Pavlićević 4 (2-2), Vučeljić, HADŽIBEGOVIĆ 13, Baćović, Ivišić, DOKINS 12 (2-2), DROBNJAK 17 (6-5), DREŽNJAK 8 (4-4), KAMENJAŠ 7 (4-3), Kapusta 3, Mirković 7 (2-2).

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić 8 (1-1), HANGA 5, Davidovac 5, MITROVIĆ 20 (2-2), LAZIĆ 12 (2-2), Simonović, Nejpir 13 (3-3), Tobi, BOLOMBOJ 2 (1-0), Gedraitis 11 (3-3), DOS SANTOS 15 (1-1).