Sutjeska na minus 12 protiv Zlatibora

Nikšićani doživjeli četvrti poraz u ABA2 ligi

4086 pregleda 1 komentar(a)

Košarkaši Sutjeske su doživjeli poraz u drugom, posljednjem meču na turniru NLB ABA2 lige u Širokom Brijegu.

Nikšićanima je ovo četvrti neuspjeh, a bolji je bio Zlatibor koji je slavio 84:72.

Sutjeska je samo u prvoj četvrtini bila u elagu, vodila je i 12:8 u šestom minutu, nakon čega je protivnik preuzeo kontrolu.

Ključna je bila serija 13:0 početkom drugog perioda kada je srpski tim stigao do plus 17 - 37:20.

U poraženom timu se istakao Marko Lukić sa 17 poena i 12 skokova, dok je 16 koševa upisao Radosav Spasojević.

Dimitrije Nikolić i Jan Rebec su sa po 14 bili najefikasniji u Zlatiboru.

Sutjeska je u prvom meču trećeg turnira savladala TFT iz Skoplja 74:60, pa je na učinku od tri pobjede i četiri poraza.

Drugi crnogorski predstavnik u ABA2 ligi, Podgorica, igra u petak od 15 sati protiv Vojvodine.