Partizan nemoćan u Madridu, Teo srušio "Ponos Izraela" na gostovanju u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u praznoj sali "Aleksandar Nikolić" na gostovanju Makabiju u 16. kolu Evrolige - 98:92. Real rutisnki protiv Partizana - 91:75

5962 pregleda 6 komentar(a)
Teodosić je odigrao najbolju partiju sezone, pogađao i razigravao, Foto: Beta/AP

Partizan nije imao šansi protiv prvaka u Madridu, Real je slavio ubjedljivo - 91:75

"Crveno-bijele" je do trijumfa vodio veteran, Miloš Teodosić dabl-dablom od 27 poena i 14 asistencija, uz sjajan šut, pošto je pogodio šest od devet trojki, a samo jednom je promašio za dva. Slobodna bacanja je šutirao pet od pet.

Bolomboj je dodao 20 poena a Litvanac Giedraitis 16, dok je dvocifren bio i Tobi sa 12 poena.

Zvezda sada ima skor od šest pobjeda i 10 poraza, dok je Makabi Tel Aviv doživio sedmi neuspjeh uz devet poraza.

U ekipi Makabija najbolji je bio Boldvin sa 22 poena, Braun je postigao 20 a Blat 11.

Partizan nije uspio ni da zaprijeti najboljoj ekipi Evrolige, koja je jedini poraz doživjela najkon produžetka na gostovanju Fenerbahčeu.

"Kraljevski klub" su do pobjede vodili Bosanac Džanan Musa sa 23 poena i Hrvat Mario Hezonja sa 14.

Brazilac Kaboklo je u Partizanu bio najbolji sa 18 poena a dvocifreni su još bili Tristan Vukčević sa 12 i Balša Koprivica sa 11 poena.

Podbacili su Partizanovi Amerikanci, a kapiten Kevin Panter je ubacio svega četiri poena. "Crno -bijeli" su greškama od početka utakmice prekinuli niz od pet pobjeda u najjačem evrospkom košarkaškom takmičenju.

Real ej već u prvopj četvrtini imao plus deset, ali na kraju svega sedam poena. na poluvremenu 12, a treća četvrtina je bila znak da nema povratka, Real je dobio sa 28:15.

Valensija nije dozvolila da dva puta izgubi u "La Fonteti", najkon poraza od Partitzaan dobila je Virtus sa 79:71.