Gosti perfektni - šest od šest: Ivanović pobjedom proslavio jubilej, PAO slavio u Milanu, Barsa u Kaunasu

Markus Hauard odigrao još jednu sjajnu partiju u Evroligi

9620 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 22.12.2023. 22:36h

Baskonija se vratila na pravi put poslije dva vezana poraza u Evroligi i pokazala snagu u Istanbulu.

Tim Duška Ivanovića je pobijedio Anadolu Efes (87:80), a deveti trijumf u sezoni mu je donio Markus Hauard.

Presudna je bila serija 10:0 u prvom dijelu posljednje četvrtine kada su Baski od minus dva (68:66) stigli do velike prednosti od osam razlike - 76:68.

Hauard je u tom nizu pogodio trojku, a potom i tri slobodna bacanja nakon faula pri šutu van linije 6,75.

Tačku na meč je stavio Vanja Marinković trojkom dva minuta i 20 sekundi prije kraja kada je donio 83:72...

Ivanović je večeras 250. put sjedio na klupi tima iz Vitorije.

Hauard je meč završio sa 28 poena (šut iz igre 14-10, trojke 8-5), po 14 su postigli Kodi Miler-Mekintajer i Marinković, Čima Moneke 13, a 11 Tadas Sedekerskis...

U Efesu se istakao Šejn Larkin (23).

Baskonija je sada na skoru 9-7, a Efes poslije trećeg uzastopnog poraza na 7-9.

Desetu pobjedu je ostvarila Barselona, koja je prošla teško gostovanje u Kaunasu - savladala je Žalgiris 85:80, predvodio je Niko Laprovitola sa 18 poena, te po četiri skoka i asistencije.

Poslije dva poraza se radovao i Olimpijakos, i to protiv Asvela, najslabije ekipe u Evroligi.

Aktuelni vicešampion Evrope je slavio 85:73, predvodio ga je Ajzea Kenan sa 19 koševa.

Dominaciju gostiju u večerašnjim mečevima su kompletirali Panatinaikos, Fenerbahče i Monako.

PAO je nadigrao Olimpiju u Milanu (76:68), Fener je bio bolji od Albe (92:81), dok su "kneževi" trijumfovali u Minhenu protiv Bajerna - 91:80.