Gildžes Aleksander bolji od Jokića, najteži poraz Denvera u sezoni

Oklahoma ubjedljiva protiv "grumenja" - 119:93, četvrta vezana pobjeda Klipersa bez Kavaja Lenarda

3382 pregleda 2 komentar(a)

Dan nakon ubjedljive pobjede nad Memfisom, Denver doživio najteži poraz u sezoni, od Oklahome - 119:93 (33:27, 21:21, 34:20, 31:25).

Nikola Jokić odigrao je dobar meč, ali ispod svojih, davno postavljenih standarda - ubacio je 19 poena, uhvatio deset lopti i podijelio sedam asistencija.

To što je izostala njegova prepoznatljiva partija vjerovatno je i glavni razlog poraza Denvera.

U timu Oklahome blistao je Kanađanin Šej Gildžes Aleksander, sa 40 poena. Igrao je i Vasilije Micić, koji je na parketu proveo 14 minuta, zabielježio je dva poena, dvije asistencije i jedan skok.

Atlanta je kod kuće poražena od Sakramenta - 117:110 (23:36, 30:35, 33:20, 31:19). Domaći su na poluvremenu imali čak 18 poena viška, da bi u nastavku viđen veliki preokret.

U Atlanti je dobar učinak imao Bogdan Bogdanović, sa 12 poena, četiri skoka i pet asistencija. Prednjačili su Jang sa 24 i Marej sa 18. U pobjednikčom timu bolji od ostalih bili su Foks sa 31 i Sabonis sa 25 poena, deset skokova i sedam asistencija.

LA Klipersi su kod kuće sa pobijedili Memfis sa 117:106, a trijumfu je doprinio Ivica Zubac 11. dabl-dabl učinkom ove sezone (15 poena, 20 skokova).

Pol Džordž je ubacio 23 koša za pobjedu u četvrtoj uzastopnoj utakmici koju su Klipersi igrali bez Kavaja Lenarda. Džejms Harden je utakmicu završio sa 16 poena i 13 asistencija, dok je Rasel Vestbruk ubacio 14 poena.

Memfis su predvodili Markus Smart i Džeren Džekson junior koji su ubacili po 22 koša.

Orlando - Njujork 117:108

Vašington - Bruklin 110:104

Atlanta - Sakramento 110:117

Boston - Toronto 120:118

Klivlend - Milvoki 111:119

Hjuston - Filadelfija 127:131

Denver - Oklahoma 93:119

Finiks - Šarlot 133:119