Šta ako Mornar zbog ovoga ispadne? Sudije otele Baranima trijumf u "Morači"

Budućnost Voli - Mornar Barsko-zlato 103:100 nakon produžetka (86:86 u regularnom dijelu). Mornar je imao napad za pobjedu u regularnom dijelu, Markus Veders se podigao da šutira sa svoje polovine, Mihailović krenuo da ga zaustavi i očigledno ga faulirao. Sudija Karović je podigao ruku kao da će da svira prekršaj, ali je naprasno odustao

38170 pregleda 78 reakcija 78 komentar(a)
Vladimir Mihailović, Foto: KK Budućnost Voli/Filip Roganović

Još jedna neizvjesna završnica u "Morači", kada se to najmanje očekivalo - košarkaši Budućnost Volija večeras su, uz dosta oscilacija, nakon produžetka savladali Mornar 103:100 (86:86 u regularnom dijelu) u 15. kolu Admiralbet ABA lige.

Mornar je odigrao najbolji meč ove sezone, vodio većim dijelom drugog poluvremena, imao 11 poena prednosti (63:52), a do pobjede mogao da dođe i u regularnom dijelu. Vladimir Mihailović je, šest sekundi prije kraja regularnog dijela promašio drugo slobodno bacanje (86:86), Mornar je imao napad za pobjedu, a Markus Veders se podigao da šutira sa svoje polovine. Mihailović je krenuo da ga zaustavi i očigledno ga faulirao. Sudija Karović je podigao ruku kao da će da svira prekršaj, ali je naprasno odustao pa su uslijedili protesti sa klupe Mornara, a trener Mihailo Pavićević je isključen zbog druge tehničke greške, kao i tim-menadžer Lazar Pavićević.

U dodatnih pet minuta ekipe su se smjenivale u vođstvu, da bi, 67 sekundi prije kraja, poslije trojke Brendona Pola Budućnost povela 100:96. Vranješ je odgovorio trojkom (100:99), Ferel pogodio jedno bacanje (101:99), a na drugoj strani polovičan bio i Luković (101:100). Potom je Ferel pogodio oba puta sa penala (103:100), Mornar je krenuo u posljednji napad, a Veders je promašio trojku i sa tim promašajem je otišla i posljednja prilika za Mornar.

Budućnost je kontrolisala situaciju na terenu u prvoj četvrtini kada je zahvaljujući Vladimiru Mihailoviću imala deset poena prednosti - 23:13. Tada je trener Mornara, Mihailo Pavićević u igru uveo Uroša Lukovića i Tavijena Dan-Martina, pa su gosti napravili seriju 9:0, prišili na 23:22, a poslije dodatnog slobodnog bacanja Lukovića prvi put poveli - 29:28.

Imali su gosti sredinom druge četvrtine i pet razlike (38:33), ali je uslijedila serija Budućnosti 10:0 i novo vođstvo (43:38), da bi na poluvremenu bilo 48:46.

U trećoj četvrtini je Dan-Martin bio nezaustavljiv - Mornar je drugo poluvrijeme otvorio sa šest vezanih poena, a poslije trojke Markusa Vedersa imao i plus 11 - 63:52.

Odgovorila je tada Budućnost, do kraja treće četvrtine izjednačila (68:68), a tokom većeg dijela četvrte četvrtine jurila prednost protivnika, da bi dva i po minuta prije kraja regularnog dijela Mekinli Rajt pogodio jedno slobodno bacanje i "plavi" su opet poveli - 81:80.

Uslijedila je neizvjesna završnica i rezultatska klackalica - Mornar je u regularnom dijelu propustio priliku za trijumf, pa je u dodatnih pet minuta tim Andreja Žakelja uspio da dođe do 10. pobjede u Admiralbet ABA ligi.

Najefikasniji kod Budućnosti je bio Mihailović sa 27 poena. Pol je imao 19, a Ferel 13.

Na drugoj strani se istakao Dan Martin sa 21 poenom. Veders je ubacio poen manje.

BUDUĆNOST VOLI - MORNAR BARSKO-ZLATO 103:100 (23:20, 25:26, 20:22, 18:18, 17:14)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 750. Sudije: Milan Nedović, Mario Majkić (Slovenija) i Ernad Karović (Bosna i Hercegovina).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 27 (5-4), Megi 4 (1-1), Slavković, Makundu, Ferel 13 (8-7), Grbović, DŽONS 6, Jagodić-Kuridža, TANASKOVIĆ 17 (4-4), RAJT 7 (2-1), POL 19 (8-5), Kamenjaš 10 (2-2).

Mornar Barsko-zlato: VEDERS 20 (2-1), STAROVLAH 2, Dan-Martin 21 (4-3), Luis 11 (2-1), Luković 12 (5-2), Bursać 2, Miković, Voler 3 (2-1), GAVRILOVIĆ 9 (2-0), VRANJEŠ 12 (6-6), MAREJ 8, Radetić.