SC Derbi poražen od Zadra: "Studenti" bez rješenja za Božića, Mazalina i Žganeca

Zadar - SC Derbi 79:73

11475 pregleda 3 komentar(a)
Luka Božić u duelu sa Dokinsom i Drežnjakom, Foto: ABA liga

Poslije trojke Borne Kapuste (7:30 do kraja treće četvrtine), košarkaši SC Derbija su imali poen prednosti protiv Zadra (44:43).

Ali, nakon toga je sve išlo u korist domaće ekipe - tim Danijela Jusupa je napravio seriju 16:2, poveo 59:46, u četvrtoj četvrtini imao plus 17 (77:60) i na kraju slavio u 15. kolu Admiralbet ABA lige - 79:73.

SC Derbi je upisao drugi poraz zaredom, četvrti na posljednjih pet mečeva, pa je sa skorom 7-8 ostao van zone plej-ofa. Zadar je na osam pobjeda i sedam poraza.

Tim Dejana Jakare u svakom slučaju ima bolji međusobni skor od hrvatske ekipe, što može da bude presudno u borbi za plej-of kada se budu svodili računi na kraju regularnog dijela. "Studenti" su u prvom meču slavili 88:75.

SC Derbi je prve poene na utakmici postigao poslije dva i po minuta, da bi nakon serije 10:0 stigao do plus pet - 17:12.

Tokom drugog perioda "studenti" su još jednom imali pet poena prednosti (27:22, poeni Vučeljića), da bi do kraja prvog poluvremena domaća ekipa napravila seriju 7:0 i povela (36:31).

U nastavku je, poslije pomenute trojke Kapuste, SC Derbi posljednji put poveo (44:43). Ali, domaća ekipa je osim Luke Božića, imala raspložene Lovra Mazalina i Karla Žganeca, za koje "studenti" nisu imali rješenje.

"Parirali smo Zadru 15 minuta, a onda smo napravili ono što ne bismo smjeli. Izgubili smo previše lopti (18), što je previše na gostujućem terenu, pogotovo ako znamo da je Zadar dobar u tranizciji. Moram da budem zadovoljan skokom", rekao je Jakara nakon susreta.

Najefikasniji kod SC Derbija je bio Tomislav Ivišić sa 10 poena i osam skokova.

Kod Zadra je najbolji bio Mazalin sa 23 poena. Božić je utakmicu završio sa 20, a Žganec sa 17 poena.

"Znali smo da će biti teška utakmica. Bili smo uzdramni, jer u ekipi nije bilo Marka Ramljaka. Nismo izgledali obećavajuće na treninzima. Pokušali smo da osvježimo ekipu. Mislim da smo u odbrani igrali pametno, sa preuzimanjima smo dosta dobili. Tjerali smo ih na šut za tri iz driblinga što se isplatilo", rekao je trener Zadar Danijel Jusup.

ZADAR - SC DERBI 79:73 (18:21, 21:12, 24:19,16:21)

Zadar - dvorana "Krešimir Ćosić". Gledalaca: 2.000. Sudije: Dragojević (Crna Gora), Hadžić (Hrvatska) i Nikšić (BiH).

Zadar: Dejvis, Klarica, Vujačić, ŽGANEC 17 (4-3), Mazalin 23 (9-5), LAKIĆ 6 (4-0), JAMBROVIĆ 3, DREŽNJAK 10 (2-1), Grbić, BOŽIĆ 20 (8--8).

SC Derbi: Bogavac 6 (2-2), Pavlićević, Vučeljić 2, HADŽIBEGOVIĆ 7, Baćović 9 (4-3), IVIŠIĆ 10, DOKINS 8, Drobnjak 8 (2-2), DREŽNJAK 8, KAPUSTA 8, Mirković 7 (1-0).