Partizan izgubio od Fenerbahčea 91:76, Asvel - Crvena zvezda 100:91

11269 pregleda 7 komentar(a)
Nik Kalates i Pi-Džej Doužer, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 09.01.2024. 22:58h

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u gostima od Fenerbahčea sa 91:76 (19:31, 24:17, 25:16:, 23:12), u utakmici 20. kola Evrolige.

"Crno-bijeli" sada imaju deset pobjeda i deset poraza, dok je skor Fenerbahčea 12/8.

Najefikasniji u timu Partizana bio je kapiten Kevin Panter sa 18 poena, Džejms Naneli je dodao 14, Bruno Kaboklo 13, dok je Džejlin Smit utakmicu završio sa 11 poena.

Fenerbahče je do pobjede vodio Tajler Dorsi sa 24 poena, a najbolje su ga pratili Marko Gudurić sa 15, Nejt Sestina sa 14 i Najdžel Hejs Dejvis sa 12 poena.

Partizan je odigrao odličnu prvu četvrtinu i predvođen raspoloženim Panterom, koji je postigao 12 poena, i Kaboklom, koji je ubacio tri trojke i 11 poena, stigao je do plus 12 na kraju tog dijela igre (19:31).

Pet vezanih poena Smita na startu druge dionice, donijeli su "crno-belima" velikih 17 poena prednosti (19:36), ali se domaći tim nakon toga "probudio". Dorsi je bio taj koji je pokrenuo Fenerbahče koji je u finišu druge četvrine prišao na samo četiri poena zaostatka (43:47).

Partizan je uspio da sačuva vođstvo do kraja prvog poluvremena (43:48), ali je Fenerbahče u nastavku potpuno preokrenuo stvari u svoju korist. Turski tim je dobio treću četvrtinu sa 25:16, pa je pred posljednjih deset minuta imao četiri poena viška na svom kontu (68:64).

Domaćem timu je bilo dovoljno samo 40 sekundi na početku četvrte četvrtine da trojkama Dorsija i Gudurića stigne do dvocifrene prednosti (74:64) i primora Obradovića da odmah zatraži tajm-aut.

Taj minut odmora nije pomogao "crno-bijelima" kojima apsolutno ništa nije polazilo za rukom, pa su Dorsi i Gudurić odveli Fenerbahče na velikih plus 19 (85:66). Partizan do kraja nije imao rješenja, pa je Fenerbahče bez problema zadržao prednost i slavio.

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u gostima od Asvela sa 100:91 (25:25, 23:20, 22:22, 30:24).

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Nemanja Nedović sa 26 poena, dok je Jago dos Santos postigao 16, a Džoel Bolomboj ubacio je devet.

Asvel je do pobjede predvodio Paris Li sa 23 poena, dok je Žofri Lovernj postigao 17.

Ekipa Janisa Sferopulosa bolje je počela utakmicu, vrlo brzo kvalitetnom odbranom i predvođena raspoloženim Nedovićem, stigla je do devet poena prednosti - 25:16.

U tim trenucima djelovalo je da će Zvezda lako kontrolisati utakmicu, međutim, uslijedila je serija Asvela od 11:0 u završnici prve i početku druge četvrtine.

Od tog trenutka meč je bio vrlo neizvjestan, uglavnom se igralo "koš za koš", u par navrata Asvel je uspjevao da stekne pet poena prednosti, ali je Zvezda s druge strane uspijevala da dođe do preokreta.

"Crveno-bijele" poenterski je tokom druge i treće četvrtine predvodio Dos Santos, dok su se s druge strane isticali Žofri Lovernj i Luvavu.

Vrlo dinamični i neizvjesno bilo je u posljednjoj dionici, a Asvel je do najveće prednosti došao poslije tehničke greške klupi Crvene zvezde koja je dosuđena zbog protesta nakon faula nad Lijem. Giedraitis je potom na drugoj strani promašio zicer, da bi Li nastavio seriju i doveo domaćina do vođstva od 80:72.

Pokušavala je Zvezda u završnici meča da uhvati priključak, ali igrači Asvela napravili su seriju pogodaka kojom su svaki put odbili napad "crveno-bijelih", te su meč mirno priveli kraju.

Košarkaši Panatinaikosa pobijedili su na svom terenu Efes 83:76 (25:14, 26:21, 17:22, 15:19).

Poslije 20 odigranih utakmica, grčki tim ima 12 pobjeda i osam poraza, dok je skor Efesa 7/13.

Panatinaikos je do pobjede vodio Marijus Grigonis sa 24 poena, po 14 su dodali Kendrik Nan i Konstantinos Mitoglu, dok je Matijas Lesor ubacio deset poena. U timu Efesa najbolji je bio Rodrig Bobua sa 16 poena, Tibor Plajs je ubacio 13, a Elajdža Brajant 12 poena.

Pobjedu na domaćem terenu upisao je i Milano, koji je bio bolji od berlinske Albe sa 82:76 (16:17, 21:18, 23:23, 22:18).

Nikolo Meli je sa 16 poena bio najefikasniji u pobjedničkom timu, po 14 su ubacili Devon Hol i Dijego Flakadori, dok je Šabaz Nejpir meč završio sa 13 poena. Johanes Timan je bio najbolji u Albi sa 13 poena.

Žalgiris je upisao sedmu pobjedu u Evroligi pošto je slavio u gostima protiv Valensije sa 84:79 (27:21, 21:21, 14:22, 22:15).

Najzaslužniji za pobjedu ekipe Andree Trinkijerija bio je Kinan Evans sa 24 poena, Edgaras Ulanovas je dodao 14, a Ronalds Šmits 12 poena.

U Valensiji, koja sad ima deset pobjeda i deset poraza, najbolji je bio Brendon Dejvis sa 18 poena, dok je 13 ubacio Kris Džons.

Baskonija je u Monte Karlu izgubila od Monaka (93:83).

Najefikasniji kod Monaka je bio Majk Džejms sa 26 poena. Na drugoj strani se istakao Markus Hauard sa 33 poena.

Kotsar i Sedekerskis su imali po 11 poena, dok je Moneke imao 13 skokova.

Košarkaši Real Madrida pobijedili su večeras u Minhenu ekipu Bajerna sa 92:71 (24:18, 21:18, 19:17, 28:18).

Real je upisao i 18. pobjedu i dalje je ubejdljivo prvi na tabeli Evrolige, dok Bajern sada ima skor 8/12.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vensan Poarije sa 18 poena, poen manje ubacio je Mario Hezonja, Džanan Musa je postigao 16, dok je Serhio Ljulj meč završio sa 13 poena.

Silvan Fransisko je sa 14 poena bio najbolji pojedinac u redovima Bajerna, dok je 11 poena postigao Leandro Bolmaro.