Zlata vrijedna pobjeda: Budućnost srušila Burg i vratila se u igru, brine povreda Slavkovića

Budućnost Voli - Burg 78:74. Budućnost, Aris i Trento imaju po šest pobjeda nakon 14 kola, Turk Telekom i Litkabelis po pet

24536 pregleda 21 reakcija 16 komentar(a)
Vladimir Mihailović na večerašnjoj utakmici, Foto: KK Budućnost Voli

Znali su košarkaši Budućnost Volija da večeras protiv Burga nemaju pravo na grešku i da ih trijumf ostavlja u trci za plasman u nokaut fazu Evrokupa.

A zahvaljujući odličnom pristupu, energiji i borbi, naročito u drugom poluvremenu, "plavi" su u 14. kolu upisali zlata vrijednu pobjedu, srušili francusku ekipu i slavili 78:74.

Budućnost je Burgu nanijela prvi poraz nakon 10 pobjeda u svim takmičenjima i upisala trijumf, koji bi možda mogao da označi prekretnicu u sezoni punoj uspona i padova.

Budućnost je stigla do šeste pobjede u Evrokupu. Isti broj pobjeda imaju i Aris, koji je večeras izgubio od Kluža (90:74), te Trento, koji je poražen od Turk Telekoma (78:70). Turska ekipa i Litkabelis (izgubio od Gran Kanarije 92:84) imaju pobjedu manje od Budućnosti. Žakeljeva ekipa u narednom kolu gostuje upravo Arisu, od kojeg je u prvom dijelu izgubila u "Morači".

KK Budućnost Voli

Odavno je trener "plavih" Andrej Žakelj inistirao na pristupu i borbenosti kod svojih igrača, koji su ga večeras konačno poslušali i uz dobru energiju stigli do trijumfa. Budućnost je odigrala odlično drugo poluvrijeme i nadoknadila 11 poena minusa - Burg je poslije trojke Risašera (7:31 do kraja 3. četvrtine) vodio 46:35, a onda je Vladimir Mihailović uhvatio ritam. Pogodio je prvu trojku Budućnosti na utakmici (prethodno su "plavi" promašili 11 šuteva) i bio inicijator serije 12:0 nakon koje je crnogorski šampion poveo 49:47.

Jogi Ferel
Jogi Ferelfoto: KK Budućnost Voli

Četvrtu četvrtinu je trojkom otvorio Flečer Megi. Bio je to početak serije 9:0, nakon koje je Budućnost stigla do plus šest - 60:54. U tim momentima se razigrao i Mekilni Rajt, Budućnost više nije ispuštala prednost, a nakon poena večeras dobrog Joana Makundua imala je i osam razlike - 68:60.

Žakelja nakon večerašnje utakmice brine stanje Andrije Slavkovića. Krilni košarkaš je postigao prve poene na meču, ali je nakon duela sa Risašerom nezgodno doskočio, povrijedio zglob, izašao iz igre i otišao u svlačionicu.

Slavković odlazi u svlačionicu
Slavković odlazi u svlačionicufoto: KK Budućnost Voli

Najefikasniji kod Budućnosti je bio Mekinli Rajt sa 16 poena. Makundu je imao 12, Mihailović 11, a Pol 10.

Kod Burga su dvocifreni bili Luis i Morgan sa po 13 poena.

BUDUĆNOST VOLI - BURG 78:74 (15:14, 15:25, 21:15, 27:20)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 2.160. Sudije: Panter (Njemačka), Cici (Albanija) i Gordon (Izrael).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 11, Megi 5, SLAVKOVIĆ 2, Makundu 12 (6-6), FEREL 3 (2-1), Grbović, DŽONS 8, TANASKOVIĆ 7 (4-3), Rajt 16 (11-10), Popović, Pol 10 (7-7), Kamenjaš 4 (3-2).

Burg: LUIS 13 (4-4), Salaš 7 (2-2), Kurbi 3 (2-1), RISAŠER 9 (2-1), Masa 9 (4-3), MORGAN 13, Roulend 8 (4-3), Omenaka, MAJK 7, KOKILA 4 (2-2), Žulijen 1 (2-1).