Budućnost igrala po notama Pola, Krka arhivirana pred gostovanje Arisu

Krka - Budućnost Voli 75:86. "Plavi" napravili lijepu uvertiru pred bitno gostovanje Arisu, u srijedu (19), u 15. kolu Evrokupa

14149 pregleda 36 reakcija 6 komentar(a)
Brendon Pol, Foto: Krka/Drago Perko/kosarka.si

Prvo od tri vezana gostovanja u Admiralbet ABA ligi je uspješno arhivirano - košarkaši Budućnost Volija večeras su odradili ono što se od njih očekivalo i savladali Krku u Novom Mestu (86:75) u 16. kolu regionalnog takmičenja.

Pobjednik je u dvorani "Leon Štukelj" bio poznat nakon 20 minuta, jer je Budućnost na odmor otišla sa plus 18 (56:38). Ekipa Andreja Žakelja je igrala dobro u napadu, postigla mnogo lakih poena iz kontri nakon ukradenih lopti (devet ukradenih u prvom poluvremenu), a centralna figura bio je Brendon Pol, koji je prvo poluvrijeme završio sa 18 poena.

KK Budućnost Voli

Krka je imala dobrih momenata u napadu. Domaća ekipa je preko Hamiltona na početku imala pet poena prednosti (10:5), da bi nakon trojke Špana bilo 18:14 za prošlosezonskog šampiona NLB ABA2 lige. Tada je Budućnost vezala šest poena i povela 20:18.

Prvu osjetniju prednost crnogorski šampion je imao početkom druge četvrtine kada je nakon serije 8:0 (poeni Kamenjaša i dvije trojke Megija) poveo 33:25. Krka je odgovorila sa dvije trojke (33:31), a onda je Pol sa pet poena zaredom "plave" odveo na plus sedam (38:31), da bi nakon serije 11:0 bilo plus 15 za Budućnost - 49:34.

Do kraja prvog dijela Žakeljev tim je otišao na 18 poena viška (56:38), a mali pad imao početkom drugog poluvremena kada je Krka sa šest vezanih poena prišla na 56:44. Tada je slovenački trener uzeo minut odmora, a onda Mihailović pogodio trojku (59:44), da bi nakon toga prednost Budućnosti rasla do maksimalnih plus 23 - 77:54 i 79:56.

U posljednjoj četvrtini košarkaši Budućnosti su se opustili, u tom periodu postigli samo devet poena, što je domaćin iskoristio da ublaži poraz za konačnih 86:75.

Pol je utakmicu završio sa 20 poena. Ali, američki košarkaš je iz igre izašao tri minuta prije kraja treće četvrtine i nije se više vraćao na teren. Očigledna je bila namjera Žakelja da Pola odmori za bitan okršaj sa Arisom u 15. kolu Evrokupa, koji je na programu u srijedu (19) u Grčkoj.

Kamenjaš je utakmicu završio sa 17 poena i 11 skokova, dok je Mihailović imao 16 poena.

U ekipi Budućnosti, osim povrijeđenog Andrije Slavkovića, kao i Marka Jagodić-Kuridže koji je često van 12, večeras nije bilo Jogija Ferela.

Kod Krke je najefikasniji bio Hamilton sa 15 poena. Cerkvenik je imao 13 poena.

KRKA - BUDUĆNOST VOLI 75:86 (23:25, 15:31, 18:21, 19:9)

Novo Mesto - dvorana "Leon Štukelj". Gledalaca: 500. Sudije: Hordov, Hadžić i Terlević (Hrvatska).

Krka: PLANINIĆ 11 (4-4), HAMILTON 15 (1-1), STERGAR 10 (4-4), Bobnar, Bačvić, Cerkvenik 13, Jurković 2 (2-2), ŠPAN 10 (3-3), ŠKEDELJ 6, Radovanović 8 (4-3).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 16 (5-3), Ilić, Megi 6, Makundu, Grbović, DŽONS 7 (3-3), TANASKOVIĆ 7 (3-3), RAJT 9 (1-1), Popović 4, POL 20 (3-3), Kamenjaš 17 (8-7).