Još jedan poraz SC Derbija, Igokea slavila u "Morači"

SC Derbi - Igokea 81:90, treći poraz zaredom "studenata"

2615 pregleda 6 komentar(a)
Luka Bogavac, Foto: KK SC Derbi

Košarkaši SC Derbija su u krizi - nakon što su 23. decembra savladali Budućnost, "studenti" su vezali tri poraza u Admiralbet ABA ligi, a posljednji večeras u "Morači", u 16. kolu, od Igokee - 90:81.

Igokea je većim dijelom drugog poluvremena kontrolisala dešavanja na terenu, bila bolja i u skoku, a tačku na utakmicu stavio je Kondić, trojkom, dva minuta i 27 sekundi prije kraja utakmice, kada je pogodio za 85:74.

Početak meča pripao je ekipi Dejana Jakare. Obri Dokins je na startu bio centralna figura, a SC Derbi do sredine druge četvrtine konstantno bio u prednosti, koja nije prelazila šest poena. Tada je Igokea napravila seriju 9:0, povela 33:28, pa je do poluvremena viđena rezultatska klackalica, da bi poslije 20 minuta rezultat bio neriješen - 43:43.

Treću četvrtinu Igokea je otvorila serijom 9:0 i vođstvom 56:49. Imali su gosti u tom periodu i devet poena prednosti (65:56), ali je Nikola Pavlićević postigao osam poena zaredom, pa se domaća ekipa vratila u igru - 65:64.

Pavlićeviću se u četvrtoj četvrtini pridružio Luka Bogavac, a nakon njegove trojke SC Derbi je stigao do minimalne prednosti - 73:72.

Poslije trojke Bogavca, gosti su postigli osam poena zaredom, otišli na 80:73, kontrolisali dešavanja na terenu i na kraju prekinuli niz od četiri poraza.

Najefikasniji kod SC Derbija je bio Dokins sa 14 poena, dok je Bogavac ubacio poen manje.

Igokeu su do pobjede vodili Marić sa 20 i Kondić sa 18 poena.

SC DERBI - IGOKEA 81:90 (18:15, 25:28, 21:22, 17:25)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 550. Sudije: Pukl (Slovenija), Nikolić i Tomić (Srbija).

SC Derbi: BOGAVAC 13 (2-2), Pavlićević 8 (6-5), Vučeljić, HADŽIBEGOVIĆ 7, Baćović 2, IVIŠIĆ 10, DOKINS 14 (2-2), Drobnjak, Drežnjak 10 (6-5), Todorović, KAPUSTA 11 (2-2), Mirković 6 (4-2).

Igokea: Kondić 18 (2-1), BOŠKOVIĆ 8, Delalić 2, STANKOVIĆ 3 (3-1), Jošilo 5 (2-2), NAKIĆ 14 (3-2), Milosavljević 9 (4-1), MARIĆ 20 (4-4), Karmajkl 4, JEREMIĆ 7 (1-1), Duvnjak, Milovanović.