Previše izgubljenih lopti: Budućnost nadoknadila minus 14, imala napad za pobjedu, pa izgubila od Ulma

Budućnost Voli - Ulm 80:84

25726 pregleda 22 reakcija 22 komentar(a)

I prije večerašnje utakmice sa Ulmom bilo je jasno da je Budućnost Voli u teškoj situaciji, kada je riječ o plasmanu u plej-of Evrokupa i da od nje sve ne zavisi. "Plavi" su znali da ih pobjeda ostavlja u igri, a da bi novim porazom došli u veoma tešku situaciju.

I gubila je Budućnost većim dijelom meča, u posljednjoj četvrtini se vratila iz minus 14, imala napad za pobjedu u regularnom dijelu, ali je Megi promašio šut za pobjedu. Meč je otišao u produžetak u kojem je Ulm došao do pobjede (84:80, 72:72 u regularnom dijelu) i "plave" doveo u situaciju da moraju da prate rezultate ostalih klubova, naročito Turk Telekoma, koji sjutra dočekuje Litkabelis, a koji je bolji u međusobnom skoru od Budućnosti. Budućnost ima skor 6:10, a eventualne pobjede nad Trentom (italijanska ekipa izgubila večeras od Kluža i ima skor 7:9) i Gran Kanarijom ne garantuju ništa.

U dodatnih pet minuta Ulm je konstantno vodio, a tačku na utakmicu stavio Figeroa, koji je pogodio trojku za 84:80, 30 sekundi do kraja produžetka. Prije pogotka Figeroe Budućnost je imala dvije izgubljene lopte zaredom (19 ukupno).

Emotivno je bilo večeras u punoj "Morači" - prije utakmice Budućnost i navijači oprostili su se od legende kluba, bivšeg igrača i trenera, Dejana Milojevića, koji je preminuo prethodne srijede u 47. godini od posljedica srčanog udara.

Budućnost je dobro počela utakmicu, povela 6:0, a poslije poena Kenana Kamenjaša imala plus sedam - 16:9. Tada su gosti odgovorili, do kraja prve četvrtine napravili seriju 8:0, preokrenuli i prvi put stigli do vođstva - 17:16.

Igrao je u tim momentima trener Budućnosti Andrej Žakelj sa niskom petorkom, na terenu su bili Ferel, Rajt i Megi, pa su "plavi" početkom drugog perioda poslije pet vezanih poena stigli do novog vođstva - 21:17.

Ali, Budućnost je imala problema u napadu, nije je služio šut u prvom dijelu, pa je aktuelni šampion Njemačke do odlaska na odmor napravio seriju 10:2 i u svlačionicu otišao sa plus osam (38:30), da bi drugo poluvrijeme Figeroa otvorio trojkom za velikih 11 razlike - 41:30.

KK Budućnost Voli

Kontrolisao je Ulm dešavanja na terenu u trećoj četvrtini, Budućnost nije mogla da spusti razliku ispod šest poena, gostujući tim je dolazio do ofanzivnih skokova i nakon zakucavanja Figeroe u kontri ponovo imao dvocifrenu prednost (47:37).

Krajem treće četvrtine je Brendon Pol dobio nesportsku grešku (faulirao Dadijea), nakon čega je, zbog protesta, tehnička dodijeljena sportskom direktoru Gavrilu Pajoviću, pa je poslije novih poena Dadijea bilo plus 13 - 57:44.

A kada je početkom četvrte četvrtine Figeroa pogodio trojku za 64:50, djelovalo je da Ulm lagano privodi meč kraju. Uslijedio je minut odmora Žakelja, a onda su "plavi" zaigrali odlično na oba kraja terena i preko Flečera Megija napravili seriju 14:0 i izjednačili - 64:64 (5:16 do kraja regularnog dijela), a poslije poena Ferela poveli (69:67).

Minut i 40 sekundi do kraja regularnog dijela Mekinli Rajt je pogodio trojku za minimalnu prednost - 72:71. Gosti su potom pogodili jedno od četiri slobodna bacanja (72:72), potom je Ferel izgubio loptu, a na drugoj strani faul u napadu napravio Jalou. Do kraja je ostalo 13,6 sekundi Budućnost je nakon tajm-auta krenula u posljednji napad, a Megi promašio za pobjedu u regularnom dijelu, da bi u dodatnih pet minuta njemačka ekipa stigla do trijumfa.

Najefikasniji je bio Jogi Ferel sa 15 poena i osam asistencija. Kenan Kamenjaš je imao 12 poena i 11 skokova, a Megi 12 poena.

BUDUĆNOST VOLI - ULM 80:84 (16:17, 14:21, 18:21, 24:13, 8:12)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 5.000. Sudije: Zamojski (Poljska), Balak (Izrael) i Hadžić (Hrvatska).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 9 (4-4), Ilić, Megi 12 (1-1), Makundu 8 (3-2), FEREL 15 (3-3), Grbović, DŽONS 8 (6-4), Jagodić-Kuridža, TANASKOVIĆ 4, Rajt 9, POL 3, Kamenjaš 12 (4-4).

Ulm: Dadije 9 (6-4), Jensen 2, Langenfeld, Esenge, Brecel 6 (2-2), NUNJES 9 (8-3), KLEPAJS 8, FIGEROA 24 (2-2), De Paula 4 (2-2), JALOU 12 (10-8), VILIJAMS 10 (3-2).