Ivanovićeva Baskonija nije mogla protiv Valensije, Partizan bolji od Žalgirisa

Evroliga (23. kolo): Barselona izgubila u Milanu

5999 pregleda 6 komentar(a)

Baskonija je jedna od četiri ekipe sa učinkom od 12 pobjeda i 11 poraza poslije 23. kola Evrolige.

Tim koji vodi crnogorski trener Duško Ivanović je u španskom derbiju u Vitoriji izgubio od Valensije (77:62) u meču u kojem nije nijednom vodio za 40 minuta.

Baski su imali i minus 16 u drugoj četvrtini, kasnije je bilo i 17 razlike, ali su početkom posljednjeg perioda dočekali šansu - prišli na samo minus tri (59:56).

Ipak, to je bilo sve - Valensija je novom serijom pobjegla na 75:59 i osigurala 12. trijumf.

Skor 12-11 ima i Partizan nakon što je u Beogradu bio bolji od Žalgirisa - 81:72.

Pi Džej Doužer je bio najefikasniji kod "crno-bijelih" sa 23 poena, pratio ga je Zek Ledej sa 21, a možda i ključnu ulogu je imao Frenk Kaminski koji je 10 od 12 koševa postigao u posljednjoj četvrtini.

U litvanskoj ekipi je bolji od ostalih bio Kinan Evans sa 25.

Monako je u uzbudljivom meču u Istanbulu "izvukao" pobjedu nad Anadolu Efesom (80:78), dok je Olimpija u Milanu savladala Barselonu (74:70).

"Manekeni" su vodili i 45:25 u 2. četvrtini, a dominirao je Ševon Šilds sa 25 pogodaka.

Na drugoj strani se istakao Jan Veseli (28).