Ubjedljiva pobjeda Budućnosti: "Plavi" savladali Megu u Beogradu, Rajt dobio nezgodan udarac, Džons povrijedio zglob

Mega - Budućnost Voli - 72:92

21593 pregleda 28 reakcija 10 komentar(a)
Jogi Ferel, Foto: ABA Liga/Dragana Stjepanović

Treće gostovanje zaredom u Admiralbet ABA ligi i treća ubjedljiva pobjeda - nakon Krke i Cibone, košarkaši Budućnost Volija savladali su danas Megu u Beogradu (92:72) u 18. kolu regionalnog takmičenja.

"Plavi" su i prije ova tri gostovanja bili na pobjedničkom kursu u regionalnom takmičenju, imaju pet pobjeda zaredom, što može da im bude vjetar u leđa pred derbi sa Crvenom zvezdom u narednom kolu u Podgorici.

Prije početka utakmice, Mega i Budućnost su se još jednom oprostili od Dejana Milojevića, legendarnog košarkaša, koji je preminuo prije desetak dana u 47. godini od posljedica srčanog udara. Pušten je emotivni video posvećen Milojeviću, igrači su nosili majice sa njegovim likom, dok je u sali bio transparent - "Deki i Mega, zauvijek iznad svega."

Košarkaši Budućnosti
Košarkaši Budućnostifoto: ABA Liga/Dragana Stjepanović

Milojević je u igračkoj karijeri nosio dres Budućnosti, a onda u trenerskoj vodio Megu i "plave" i ostavio neizbrisiv trag.

Budućnost je utakmicu riješila krajem prve i početkom druge četvrtine, kada je napravila seriju 18:0 i stigla do 14 poena prednosti - 34:20. U tim momentima Budućnost je igrala dobro u odbrani, a u napadu maksimalno koristila Kenana Kamenjaša.

Sve što su domaći uspjeli da urade u drugom poluvremenu bilo je da priđu na minus 13 (54:41). Budućnost je poslije toga vezala šest poena, otišla na 60:41 i do kraja meča imala i 24 poena razlike (84:60).

Budućnost jeste ubjedljivo trijumfovala, ali Andreja Žakelja može da brine stanje Mekinlija Rajta i Marvina Džonsa. Košarkaš Mege, Iljasolu je u prvoj četvrtini nenamjerno udario Rajta laktom u lice, košarkaš Budućnosti je pao na teren, izašao iz igre i više se nije vraćao. Žakelj je nakon meča kazao da je Rajt dobro.

Rajt nakon udarca
Rajt nakon udarcafoto: ABA Liga/Dragana Stjepanović

Džons je povrijedio zglob sredinom četvrte četvrtine, u trenucima kada je sve bilo riješeno.

Sa druge strane, danas se nakon povrede zgloba na teren vratio Andrija Slavković, dok je Petar Popović i dalje odsutan.

Najefikasniji kod Budućnosti bili su Megi i Kamenjaš sa po 17 poena. Ferel je ubacio 16, a Tanasković 11.

Na drugoj strani je najbolji su bili Miljenović i Đurišić sa po 17 poena.

MEGA - BUDUĆNOST VOLI 72:92 (20:19, 14:31, 18:18, 20:24)

Beograd - dvorana "Ranko Žeravica". Gledalaca: 2.500. Sudije: Boltauzer, Majkić (Slovenija) i Hadžić (Hrvatska).

Mega: Paunović, Miljenović 17 (6-6), JELAVIĆ 4, Marković 4, Popović, Milutinović, Iljasolu 1 (2-1), ĐURIŠIĆ 17 (5-4), Kovačević 5 (2-1), GNJIDIĆ 4, PLAVŠIĆ 12 (2-2), MALOVEC 8 (3-3).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 5, Megi 17 (2-2), Slavković 8, Makundu 8, FEREL 16 (2-2), Grbović, DŽONS 7 (4-3), Jagodić-Kuridža, TANASKOVIĆ 11 (3-3), Rajt, POL 3, Kamenjaš 17 (5-5).