Kao da je san: Budućnost „oduvala” Zvezdu u „Morači”

Tim Andreja Žakelja u derbiju 19. kola AdmiralBet ABA lige slavio 84:62

38385 pregleda 471 reakcija 65 komentar(a)
Ažurirano: 05.02.2024. 19:13h
Završeno
19:04h

Poslije osam uzastopnih poraza, od kojih su neki bili i katastrofalni, Budućnost Voli je konačno savladala Crvenu zvezdu.

I to sa „praskom” - tim Andreja Žakelja je u derbiju 19. kola AdmiralBet ABA lige dominirao protiv lidera i slavio čak 84:62.

Već u 2. četvrtini su „plavi” stigli do plus 14, a u nastavku nijednom nisu dozvolili „crveno-bijelima” da priđu na manje od šest razlike.

Sve dileme riješene su u u posljednjoj četvrtini, kada su „plavi” fenomenalnom igrom u odbrani „udavili” favorita, a u napadu su blistali Flečer Megi i Jogi Ferel, koji su trojkama pomjerali rekordnu razliku na plus 22 (78:56) u 37. minutu, tj. 24 u 39. (83:59).

Ferel je bio najefikasniji sa 18 poena, po 12 su ubacili Kenan Kamenjaš i Megi (sve u posljednjih 12 minuta).

U poraženom timu je najbolji bivši centar Budućnosti Luka Mitrović sa 16 koševa, dok je Nemanja Nedović dao 10, ali je promašio svih pet trojki.

Tim Janisa Sferopulosa je iza linije 6,75 šutirao svega 12,5 odsto, tj. tri od 24.

Izmjena: 19:13h
19:02h

Jogi Ferel je trojkom donio rekordnih plus 24 (83:59) na 105 sekundi do kraja.

19:00h

Budućnost rutinski čuva ogromnu prednost i jasno je da će imati bolji međusobni skor, jer je u Beogradu izgubila 95:86.

Pitanje je koliko je to važno, jer Zvezda ima dvije pobjede više i relativno lak raspored do kraja.

18:55h

Nova trojka Megija, Budućnost na plus 22 - 78:56!

18:54h

Tanasković je pogodio za 73:56 na polovini posljednje četvrtine.

18:53h

Trojka Megija uz zvuk sirene za rekordnih plus 15 (71:56), pa još i koraci Nedovića. Budućnost grabi ka pobjedi.

18:52h

Mitrović je pogodio jedno bacanje, a potom Jago gubi loptu.

18:52h

Kamenjaš nije iskoristio dodatno bacanje, a poslije lošeg izvođenja je Nikola Tanasković skrivio nesportski faul nad Lukom Mitrovićem.

18:48h

Kenan Kamenjaš je pogodio jedno od dva bacanja, a zatim u kontri zakucao za 68:55 na ulasku u 35. minut. Reprezentativac BiH je i nezgodno pao, jer ga je Jago faulirao.

Suđen je nesportski faul, čelendž Crvene zvezde nije prošao, pa će Kamenjaš imati dodatno bacanje, a Budućnost još i loptu sa strane.

18:45h

Miloš Teodosić je u dva vezana napada promašio, ali ni Megi nije iskoristio otvoreni šut za tri.

18:43h

Gosti su imali napad na minus sedam, ali je Megi ukrao loptu, a Makundu pogodio jedno bacanje za 63:55.

Nova ukradena lopta i nova kontra, nakon koje Megi pogađa dva bacanja za 65:55. Prije nego što je Amerikanac stao na liniju, Sferopulos je iskoristio pretposljednji tajm-aut.

18:38h

Megi je prvi put šutnuo trojku i pogodio za 62:53.

18:38h

Teodosić daje prvi koš u posljednjoj četvrtini.

18:36h

Jogi Ferel je jedini igrač sa dvocifrenim učinkom u dresu Budućnosti sa 13 poena, na drugoj strani to je bivši igrač "plavih" Luka Mitrović sa 15.

Zvezda je trojke do sada šutirala 18-2, zbog toga Podgoričani i vode.

18:35h

Ni Budućnost ni Zvezda nisu iskoristile po posljednja dva napada, domaći pred 10 minuta odluke vode 59:51.

18:32h

Prednost je sad stalno od osam do 10 razlike, 59:51 je na ulazu u posljednji minut 3. četvrtine.

18:26h

Zvezda smanjuje na 54:46 koševima Teodosića i Gedraitisa.

18:23h

Pauza traje već pet minuta.

18:19h

Mihailoviću je suđen faul u napadu, zbog čega je sa tribina ubačeno mnogo papirnih čaša punih sokova, ali i upaljača. Kapiten Petar Popović je zamolio navijače za fer navijanje.

18:15h

Odlična reakcija "plavih" nakon tajm-auta - trojka Vladimira Mihailovića, pa pet poena Jogija Ferela za seriju 8:2 i vođstvo 54:42. Sad je Janis Sferopulos uzeo tajm-aut.