Egzibicija

Budućnost u 19. kolu AdmiralBet ABA lige savladala Crvenu zvezdu 84:62 i upisala najubjedljiviju pobjedu nad "crveno-bijelima"

13105 pregleda 13 komentar(a)
Vladimir Mihailović, Foto: KK Budućnost Voli

Tri godine košarkaši Budućnost Volija nisu znali za pobjedu protiv Crvene zvezde, na osam mečeva su imali koš-razliku minus 131, ali se večeras na terenu za sve pitao crnogorski šampion.

Budućnost je nadigrala Crvenu zvezdu, praktično od prvog minuta kontrolisala situaciju na terenu, imala i 14 poena prednosti u 2. četvrtini, u nastavku stizala i do plus 24 i zasluženo slavila u 19. kolu AdmiralBet ABA lige 84:62, što joj je najubjedljivija pobjeda nad "crveno-bijelima".

"Plavi" su se osamili na 2. mjestu sa skorom 14:5, jer imaju pobjedu više od Cedevita Olimpije, ali i od Partizana, koji je doživio šokantan poraz od Splita u "Beogradskoj areni" (67:74). Budućnost će do kraja sezone gostovati u Ljubljani timu od kojeg je u posljednjoj sekundi izgubila u Podgorici u prvom dijelu sezone, dok će krajem marta dočekati Partizan.

Nijednog trenutka pobjeda Budućnosti nije dolazila u pitanje. Od poena Marvina Džonsa i Jogija Ferela, koji su trojkama za 6:0 digli publiku na noge, preko zakucavanja Andrije Slavkovića (10:8) i trojke Vladimira Mihailovića uz zvuk sirene (15:12) bilo je jasno da je Budućnost tim sa boljom energijom i većom željom za trijumfom.

U finišu 1. četvrtine gosti su sa četiri vezana poena (sve Miloš Teodosić sa penala) stigli do minimalne prednosti - 18:17. Ali, tada je Mekinli Rajt vezao pet poena, priključili su se Kenan Kamenjaš i Alerik Frimen, pa je Budućnost krajem 1. i početkom 2. perioda napravila seriju 14:0 i stigla do 31:18.

U tim trenucima na terenu je postojala samo Budućnost, Zvezda ništa nije mogla da pogodi, forsirao je bezuspješno Teodosić, ali je prednost crnogorskog šampiona samo rasla do plus 14 (39:25) kada je zakucao Ferel.

Kako je igrala Budućnost u 1. poluvremenu govorili i podatak da Zvezda tokom tih 20 minuta nije imala skok u napadu.

Na velikom odmoru je bilo 46:36, u nastavku su "crveno-bijeli" došli na 46:40, ali je Ferel sa pet vezanih poena ponovo umirio gostujuću ekipu (54:42).

Poslije poena Teodosića, početkom posljednje četvrtine, Zvezda je posljednji put prišla na minus šest (59:53), ali je nakon toga Flečer Megi odveo "plave" na novu dvociferenu prednost - 65:55.

Nakon toga je sve bila egzibicija. Budućnost je odigrala fenomenalno u odbrani, a u napadu su Megi i Ferel odveli "plave" do maksimalnih 83:59.

Najefikasniji kod Budućnosti bili su Ferel sa 18, Megi sa 13 i Kamenjaš sa 12 poena. U finišu meča je, zbog povrede zgloba, iz igre izašao Mihailović, čiji je +/- bio plus 30.

U poraženom timu je najbolji bio bivši centar Budućnosti Luka Mitrović sa 16 poena, dok je Nemanja Nedović dao 10, ali je promašio svih pet trojki.

BUDUĆNOST VOLI - CRVENA ZVEZDA 84:62 (22:18, 24:18, 13:15, 25:11)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 4.100. Sudije: Javor, Petek (Slovenija) i Kruljac (Hrvatska).

Budućnost Voli: Mihailović 6, Megi 13 (2-2), Frimen 5, SLAVKOVIĆ 4 (2-0), Makundu 4 (4-2), FEREL 18 (2-1), DŽONS 7 (2-2), TANASKOVIĆ 6, Rajt 9 (1-1), Popović, POL, Kamenjaš 12 (7-2).

Crvena zvezda: Smart 5, Lazarević 1 (2-1), Teodosić 8 (5-4), Hanga 0 (2-0), Davidovac, MITROVIĆ 16 (5-4), Tobi, BOLOMBOJ 9, NEDOVIĆ 10, GEDRAITIS 8 (2-1), Gilespi, DOS SANTOS 5 (3-3).