Brejk u Novom Mestu, SC Derbi sve riješio u prvom poluvremenu, Jakara: Odlična utakmica

SC Derbi u 19. kolu Admiralbet ABA lige savladao u gostima Krku 97:72

11341 pregleda 4 komentar(a)
Luka Bogavac na utakmici sa Krkom, Foto: Krka/Drago Perko/kosarka.si

Poslije Splita, FMP-a i Budućnost Volija, košarkaši SC Derbija su upisali još jednu pobjedu u gostima u Admiralbet ABA ligi ove sezone - "studenti" su večeras u Novom Mestu ubjedljivo pobijedili Krku (97:72) i nastavili trku za plasman u plej-of.

Pobjedi SC Derbija obradovali su se i u Baru, budući da se Mornar, nakon večerašnje utakmice u Novom Mestu, izjednačio na tabeli sa Krkom, od koje ima slabiji međusobni skor.

SC Derbi je do devete pobjede u sezoni stigao odličnom igrom, a pitanje pobjednika je riješio već u prvom poluvremenu. Poslije serije 9:0 (trojka Bogavca, poeni Baćovića, Dokinsa i Hadžibegovića) "studenti" su već u prvoj četvrtini stigli do plus 15 (24:9).

Imao je tim Dejana Jakare dobre procente šuta, pa je poslije polaganja Drežnjaka, u drugoj četvrtini, ponovo bilo 15 razlike (34:19). A nakon toga uslijedio je mali pad u igri gostujuće ekipe - Krka je napravila seriju 14:3 i došla na minus četiri (37:33).

SC Derbi je odgovorio preko Hadžibegovića i Baćovića, pa je poslije šest vezanih ponovo otišao na dvocifrenu prednost (43:33), da bi Baćović zakucavanjem stavio tačku na prvo poluvrijeme (52:38).

U nastavku Krka nije mogla ni da zaprijeti. Prednost SC Derbija je rasla iz minuta u minut, da bi poslije poena Bogavca bilo maksimalnih 28 razlike (94:66) za SC Derbi.

“Čestitam igračima na odličnoj utakmici. Iskreno, nisam očekivao ovakav rezultat, jer Krka u ovoj dvorani igra odlično. Kapa dolje momcima za ovu predstavu. Naš problem je bio skok i odbrana na “low-postu”. Odsjekli su nam visoke igrače, mislim da je na to uticalo i to što smo pred meč ostali bez Mirkovića i Ivišića. Želim Krki sve najbolje u nastavku sezone“, rekao je Jakara.

Večeras u timu nije bilo Mirkovića, koji je dobio poziv da se priključi NBA kampu u Indijanapolisu. Kamp će se održati tokom Ol-star vikenda, od 16. do 18. februara. Ivišić je bio u sastavu, ali nije ulazio u igru.

Najefikasniji je bio Hadžibegović sa 20 poena i pet skokova. Drežnjak je imao 18 poena i šest asistencija, Bogavac 15, a Baćović 12 poena, uz sedam skokova. Dvocifreni je bio još Dokins sa 11 poena.

Kod Krke je najefikasniji bio Cerkvenik sa 18 poena.

KRKA - SC DERBI 72:97 (16:27, 22:25, 19:25, 15:20)

Novo Mesto - dvorana "Leon Štukelj". Gledalaca: 450. Sudije: Milivoje Jovčić, Uroš Obrknežević i Aleksandar Milojević (Srbija).

Krka: PLANINIĆ 7 (4-3), Hamilton 5, STERGAR, Bobnar, Bačvić 2 (2-0), CERKVENIK 18 (4-4), Kazins 5, Jurković 2, ŠPAN 5, Škedelj 12, RADOVANOVIĆ 6, Macura 10 (2-2).

SC Derbi: Sudar 2, BOGAVAC 15 (2-2), Pavlićević, Vučeljić 7, HADŽIBEGOVIĆ 20 (2-1), Baćović 12 (2-2), Ivišić, DOKINS 11, ČIČIĆ 4, Drobnjak 5, Drežnjak 18 (8-8), KAPUSTA 3.