Čikago sa minus 23 "okrenuo" Minesotu

6506 pregleda 0 komentar(a)
Odličan protiv centara Minesote: Vučević, Foto: Reuters

Na minut do kraja prvog poluvremena semafor u "Junajted centru" pokazivao je ogromnih minus 23 za domaćina (65:42), nakon toga Nikola Vučević je blokirao Karl-Entoni Taunsa i to je na neki način bila najava velikog preokreta...

Čikago se vratio sa ivice provalije - Bulsi su se do kraja meča žestoko borili i nakon produžetka upisali važan trijumf protiv Minesote (129:123).

Crnogorski centar meč je završio sa 24 poena, šest skokova, četiri blokade i dvije asistencije - za više od 42 minuta na terenu.

Nik

Najefikasniji kod domaćina bili su Kobi Vajt i Demar Derozan koji su ubacili po 33 poena.

Kod Minesote, koja je i početkom treće četvrtine imala plus 23 (74:51), Entoni Edvards je postigao 38 poena (uz 12 defanzivnih skokova), a Tauns 33.

Čikago se trenutno nalazi na devetom mjestu Istoka, poziciji koja na kraju vodi u plej-in.

Do pobjede je sinoć stigao i Finiks - Sansi su na svom terenu savladali Milvoki sa 114:106.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Devin Buker sa 32, Kevin Durent sa 28 poena i Bredli Bil sa 25, dok je kod Milvokija očekivano najbolji bio Janis Adetokumbo sa 34 poena.

Poraz je doživjela i jedna od najboljih ekipa lige - Oklahoma nije imala šansi protiv Jute i Laurija Markanena.

Sjajni Finac je upisao dabl-dabl sa 33 poena i 11 skokova, dok je Džon Kolins dodao 22 poena, a Kejonte Džordž 16.

Kod Oklahome, Šej Gildžis-Aleksander je ubacio 28 poena, a pratio ga je Džejlen Vilijams sa 26.

Dalas je ponovo "letio" na krilima Kajrija Irvinga i Luke Dončića - Mavsi su sa 119:107 savladali Bruklin u gostima.

Irving je postigao 36 poena u svom povratku u Bruklin tačno godinu nakon što je trejdovan, dok je Dončić meč završio sa 35 poena, 18 skokova i devet asistencija.

Mikal Bridžis je ubacio 28, a Rojs O'Nil sa 18 poena za Netse.

Čikago – Minesota 129:123 (pp)

Indijana – Hjuston 132:129

Bruklin – Dalas 107:119

Majami – Orlando 121:95

Njujork – Memfis 123:113

Juta – Oklahoma 124:117

Finiks – Milvoki 114:106