Ubjedljiva pobjeda na oproštaju od Evrokupa: Budućnost Voli savladala Gran Kanariju

Budućnost Voli u 18. kolu Evrokupa pobijedila aktuelnog šampiona 90:77

16337 pregleda 86 reakcija 19 komentar(a)
Jogi Ferel na večerašnjoj utakmici, Foto: KK Budućnost Voli

Tek drugi put u 12. okršaju košarkaši Budućnost Volija su savladali Gran Kanariju - na oproštaju od Evrokupa "plavi" su večeras slavili (90:77) i takmičenje u Evropi završili sa osam pobjeda i 10 poraza.

Identičan skor kao Budućnost ima Turk Telekom, koji je dva puta ove sezone savladao "plave", dok Aris, koji je večeras bio bolji od Trenta (84:77) ima pobjedu više.

Sezona u Evrokupu je završena, ostaje žal za utakmicama sa Turk Telekomom u Ankari, Arisom u Podgorici i Solunu, kao i Klužom u "Morači", kada je Budućnost ispustila 15 poena prednosti. "Plavima" sada ostaje borba za drugo mjesto u Admiralbet ABA ligi i što bolju poziciju pred plej-of.

Gran Kanarija

Poslije dva poena Makundua i četiri Popovića, Budućnost je večeras stigla do osam poena viška (24:16) i do kraja utakmice konstantno vodila.

Kada je Frimen pogodio oba slobodna bacanja, "plavi" su prvi put stigli do dvocifrene prednosti (28:18), a poslije serije 7:0 i do 15 poena viška (35:20).

Imala je Budućnost u nekoliko navrata tokom prvog poluvremena 15 poena prednosti, ali je u finišu prvog dijela uslijedio pad koncentracije, što je Granka sa šest vezanih poena iskoristila i na odmor otišla sa minus devet - 47:38.

Početak drugog poluvremena pripao je gostima, koji su poslije slobodnih bacanja Brusina došli na minus šest (52:46), ali je u tim momentima Frimen odbijao nalet gostujućeg tima, pa je nakon njegove treće trojke crnogorski šampion ponovo imao dvocifrenu prednost - 62:51.

A nakon serije 8:0 u finišu treće četvrtine sve je bilo riješeno - Budućnost je otišla na 70:53, a u četvrtoj četvrtini imala i 23 poena prednosti.

Najefikasniji je bio Makundu sa 21 poenom. Frimen je imao 15, a Ferel i Kamenjaš po 12. Kamenjaš je imao i sedam skokova.

Kod Gran Kanarije se istakao Šurna sa 17 poena. Crnogorski košarkaš Jovan Kljajić utakmicu je završio sa 11 poena.

Budućnost u subotu (19) u 20. kolu Admiralbet ABA lige gostuje Splitu.

BUDUĆNOST VOLI - GRAN KANARIJA 90:77 (22:16, 25:22, 23:17, 20:22)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 3.150. Sudije: Viklickij (Češka), Šukis (Litvanija), Cici (Albanija).

Budućnost Voli: Megi 4 (3-2), Frimen 15 (4-4), SLAVKOVIĆ 2, Makundu 21 (6-4), FEREL 12 (5-5), Grbović 0 (2-0), DŽONS 7 (1-1), TANASKOVIĆ 6 (1-0), Rajt, Popović 9 (2-1), POL 2, KAMENJAŠ 12 (6-6).

Gran Kanarija: Kljajić 11 (3-2), Sloter, Basas 3, ALBISI 4, PRKAČIN 14, BRUSINO 5 (2-2), SALVO 4 (2-2), Pelos 10 (2-2), ŠURNA 17, Landsberg 3, Gegić 2, Lamers 4.