Zvezda sve dalje od plej-ina, PAO nadigrao Fenerbahče

Žalgiris slavio u Beogradu 93:91

4210 pregleda 4 komentar(a)

Šanse Crvene zvezde da se domogne plej-ina Evrolige su sve manje, pogotovo nakon novog poraza na svom terenu.

"Crveno-bijeli" su doživjeli 16. neuspjeh u sezoni, sada je bolji bio Žalgiris - tim Andree Trinkjerija je u beogradskoj "Štark areni" slavio 93:91.

Gotovo svih 40 minuta su se ekipe smjenjivale u vođstvu, Zvezda je serijom 9:0 početkom posljednje četvrtine povela 72:68, ali su Litvanci na drugoj strani imali spreman odgovor...

Goste je predvodio Kinan Evans sa 25 poena i šest asistencija, a najbolji u Zvezdi bio je Jago dos Santos sa 21, utz 14 uspješnih dodavanja.

Ovo je Žalgirisu treći trijumf u nizu, ukupno 11. u sezoni, pa je iz bezizlazne situacije došao do toga da se bori za plej-in.

Panatinaikos je u prvoj četvrtini imao 12 poena minusa protiv Fenerbahčea, na kraju je samo pokazao koliko ga je teško savladati u Atini.

"Zeleni" su pobijedili 74:63, pa su poslije 26. kola na učinku 16-10.

Kendrik Nan je bio najefikasniji u timu Ergina Atamana sa 23 koša, Matijas Lesor je imao 13 i osam skokova, dok se na drugoj strani istakao Džonatan Motli (21).

Barselona nije imala problema sa Albom (93:77), dok je Monako u sjajnom meču u Bolonji bio bolji od Virtusa - 81:78.

Odlučivala je penal završnica u kojoj su "kneževe" do 16. pobjede odveli Džordan Lojd i Džon Braun.