„Plavi” na karakter osvojili Split i nastavili niz: Budućnost grabi ka drugom mjestu

Sedma pobjeda Podgoričana zaredom u AdmiralBet ABA ligi

16404 pregleda 122 reakcija 24 komentar(a)

Gostovanje u Splitu je bilo pravi ispit zrelosti za košarkaše Budućnost Volija, meč u kojem je trebalo da pokažu da su prethodni rezultati i pobjede nad ozbiljnim ekipama poput Crvene zvezde i Gran Kanarije plod sve bolje forme izabranika Andreja Žakelja.

I potvrda pravog karaktera je stigla - "plavi" su slavili na Gripama 81:75 i čuvaju drugo mjesto na tabeli AdmiralBet ABA lige.

Serija traje - Budućnost je slavila sedmi put u nizu u ABA ligi, pobijedila je sve mečeve u 2024. godini, za poraz ne zna još od duela sa SC Derbijem 23. decembra 2023.

Split - Budućnost Voli

Očekivao se veoma motivisani Split, pogotovo nakon što je u ponedjeljak šokirao Partizan u Beogradu, a Budućnost je dugo tražila ritam u Dalmaciji kojim bi u prvi plan isturila objektivno veći kvalitet koji ima od domaćina...

Nije to išlo tako lako, Split je sve vrijeme vodio, a nakon 30 minuta igre imao plus šest (63:57).

Podgoričani su serijom 6:0 na startu posljednjeg perioda izjednačili na 63:63, Split odgovorio, poveo 68:63 i imao napad da poveća prednost, da bi Budućnost nakon tajm-auta Žakelja pri rezultatu 70:65 zaigrala mnogo bolje.

Andrija Slavković je pogodio trojku, Mekinli Rajt izjednačio na polovini posljednje dionice, a onda u finišu - i to nakon što se na parket vratio poslije povrede - bio ključni igrač.

Amerikanac je 17 od 19 poena dao u posljednjoj četvrtini, a pet u posljednja dva minuta susreta.

Rajt je sa 19 poena bio najefikasniji, Kenan Kamenjaš je postigao 13, a Alerik Frimen 10. U Splitu je Luis Saliven imao 17.

Budućnost je pokazala da može i bez Jogija Ferela, koji nije igrao zbog smrti oca, a novu šansu da nastavi niz ima 2. marta kada se nastavlja ABA liga - tada u "Moraču" dolazi Igokea.

SPLIT - BUDUĆNOST VOLI 75:81 (19:17, 20:21, 24:19, 12:24)

Split - Mala dvorana na Gripama. Gledalaca: 2.170. Sudije: Belošević, Juras, Hadžić (Srbija).

Split: FANDERBURK 11 (4-3), Perković 13, ŠORTER 12 (4-4), Saliven 17 (5-3), KALAJŽIĆ 9 (7-3), TIŠMA, Runjić, Klepo, Kučić 2, VUKO 11, Perkušić, Dubravčić.

Budućnost Voli: Mihailović 6 (2-2), Megi 4, Frimen 10 (2-2), SLAVKOVIĆ 9, Makundu 6, Grbović, DŽONS 4 (2-2), TANASKOVIĆ 6 (2-2), RAJT 19 (7-5), Popović 4 (2-2), POL, Kamenjaš 13 (4-3).