„Crveni” nemoćni protiv prvaka svijeta: Crna Gora na minus 24 u Njemačkoj

Poraz naših košarkaša na startu kvalifikacija za Eurobasket

34266 pregleda 65 reakcija 33 komentar(a)
Ažurirano: 22.02.2024. 22:00h
Završeno
21:23h

Crnogorski košarkaši su bili daleko od iznenađenja u Njemačkoj na startu kvalifikacija za Eurobasket.

Konačnih plus 24 (85:61) surovo pokazuju razliku u korist domaćina, jer je možda moglo i da bude drugačije nakon što je Crna Gora u samo nekoliko minuta finiša treće i početka posljednje četvrtine serijom 11:0 smanjila na 58:52. Tada je prijetila i da potpuno unese neizvjesnost, prije nego se konačno ugasila - pa je ubjedljiv poraz na otvaranju bio neminovnost.

Premalo se pitala naša selekcija u Ludvigzburgu protiv aktuelnog prvaka svijeta, veoma loše otvorila utakmicu, pa je prve poene postigla tek nakon pet minuta i 50 sekundi kada je Vladimir Mihailović smanjio na 16:2. Nakon toga je napad „crvenih” na nešto ličio, ali odbrana nije imala šansi protiv rastrčane i šuterski raspoložene Njemačke. Bilo je tako minus 21 početkom drugog perioda, a na poluvremenu 47:30.

Njemci su u prvih 20 minuta pogodili devet trojki, naši košarkaši imali devet izgubljenih lopti, pa je razlika bila realno stanje na terenu „MHP arene”.

Treća četvrtina je prvo ponudila nastavak dominacije domaćina, a onda i reakciju Crne Gore koja je nakon 58:41 napravila seriju 11:0 u kojoj je sedam poena postigao Kendrik Peri, uz pogotke Nemanje Radovića i Zorana Nikolića.

Na minus šest je naš tim, međutim, potpuno stao - dozvolio je nekoliko ofanzivnih skokova rivalu, koje je u poene pretvarao košarkaš Barselone Oskar da Silva, pa se od sredine posljednje četvrtine pitanje pobjednika više nije postavljalo...

U crnogorskom timu je najefikasniji bio Peri sa 16, Radović je upisao 13, a Mihailović 10 poena. Kod Njemaca je najbolji bio Da Silva (19).

Crna Gora se u drugom kolu sastaje sa Švedskom - taj meč je u nedjelju od 19 sati u dvorani „Morača”. Šveđani su na startu avladali Bugarsku 84:70.

NJEMAČKA - CRNA GORA 85:61 (28:10, 19:20, 11:20, 27:11)

Ludvigzburg - "MHP arena". Gledalaca: 4.000. Sudije: Roso (Francuska), Markeš (Portugal), Prakš (Mađarska).

Njemačka: DA SILVA 19 (3-1), VAJLER-BEB 10 (3-2), Vuimberg 5 (2-2), Šnajder, Vajdeman 2, MATISEK 9 (3-3), Olinde 13, VOLFART-BOTERMAN 4 (2-2), Vank, Delou 13, Zengfelder 3, KREMER 7.

Crna Gora: Ilić, Mihailović 10 (7-6), Hadžibegović, Slavković 2, RADONČIĆ 1 (2-1), SIMONOVIĆ 4, Radović 13, NIKOLIĆ 6, Drobnjak 4 (3-2), POPOVIĆ, Žugić 5 (1-1), PERI 16 (4-3).

Izmjena: 22:00h
21:17h

Crnogorski košarkaši su doživjeli ubjedljiv poraz na startu kvalifikacija za Eurobasket - bolja je bila Njemačka u Ludvigzburgu koja je slavila 85:61.

Crna Gora drugi meč igra u nedjelju kada u "Morači" dočekuje Švedsku (19 sati).

21:12h

Crna Gora se predala, a Njemačka nastavila da pogađa i da se poigrava za rekordnu razliku - plus 24 (80:56).

21:07h

Velika prednost Njemačke - 73:55 na 4.13 do kraja nakon što je trojku pogodio Delou.

21:05h

Niz poena Njemaca je prekinuo Radončić koji je iskoristio jedno slobodno bacanje za 66:53.

21:03h

Da Silva, košarkaš Barselone, dominira - pogodio je za 64:52, onda asistirao Olindeu, pa Njemci imaju sigurnih 66:52.

Domaćin je u seriji 8:0.

20:58h

Domaćin vodi 62:52, Radović je pozvao tajm-aut na sedam minuta prije kraja.

20:57h

Nikolić je smanjio na minus šest - 58:52.

20:56h

Nema poena nakon skoro dva minuta igre, i dalje je 58:50.

20:53h

Počela je posljednja četvrtina.

20:49h

Sjajan finiš 3. četvrtine - serija 9:0 Crne Gore u kojoj je osam poena postigao Peri, pa je poslije 30 minuta rezultat 58:50.

20:45h

Trojka Olindea i tajm-aut Radovića na 2.31 do kraja trećeg perioda - Njemačka vodi 58:41.

20:44h

Kendrik Peri je pogodio dva slobodna bacanja, Crna Gora je na minus 14 - 55:41.

20:36h

Opet je minus 15, poslije trojke Perija - 52:37.

20:34h

Vajler-Beb je pogodio 10. trojku za domaćina - 50:34.

20:29h

Počela je treća četvrtina, poentirao je Nikolić za 47:32. Potom je Radović, nakon što je klupa Crne Gore uspješno tražila čelendž, smanjio na 47:34.

20:14h

Matisek je na isteku druge četvrtine pogodio trojku uz faul Perija, pa Njemačka nakon 20 minuta ima plus 17 - 47:30.

20:02h

I Žugić je pogodio van linije 6,75 i smanjio na 38:26. Tajm-aut Njemaca.

20:00h

Nemanja Radović je jedini napadački raspoložen u našem timu - sada je pogodio trojku za 36:21. Već ima devet poena.