Kvalifikacije za Eurobasket: Iznenađenje u Botevgradu - Bugarska pobijedila Njemačku

Bugarska u 2. kolu kvalifikacija za Eurobasket pobijedila aktuelnog šampiona svijeta - 67:62

17940 pregleda 45 reakcija 3 komentar(a)
Kodi Miler-Mekintajer, Foto: FIBA

Veliko iznenađenje u kvalifikacijama za Eurobasket u grupi D, u kojoj je i košarkaška reprezentacija Crne Gore - Bugarska je večeras u Botevgradu, u 2. kolu savladala Njemačku - 67:62.

Nakon ovog meča i Bugarska i Njemačka imaju po pobjedu i poraz.

Na startu utakmice nije djelovalo da Bugari mogu do pobjede. Njemačka je dobro krenula i poslije poena Di Lea prvi put stekla dvocifrenu prednost (14:4), da bi nakon 10 minuta bilo 19:7 za aktuelne svjetske prvake.

Ali, domaćin se probudio u drugoj četvrtini, napravio seriju 13:0 i poslije poena Bojanova poveo 20:19, a na odmor otišao sa poenom prednosti - 28:27.

Početkom treće četvrtine Njemačka nije uspjela da se odlijepi, ali je u finišu tog perioda napravila seriju 7:0 i pred odlučujućih 10 minuta stigla do šest poena viška - 45:39.

Domaćin je na startu četvrte četvrtine odgovorio, napravio seriju 10:0, poveo 49:45, pa je bilo jasno da slijedi neizvjesna završnica.

Smjenjivale su se nakon toga ekipe u vođstvu, a nakon poena sa penala Bojanova i trojke Zaharijeva Bugarska je, 75 sekundi prije kraja, povela 59:54 i do kraja sačuvala prednost.

Najefikasniji u reprezentaciji Bugarske bio je Kodi Miler-Mekintajer sa 23 poena. Zaharijev je imao 15, a Bojanov 11.

Kod Njemačke je najefikasniji bio Da Silva sa 15 poena i 12 skokova.