Ivanovićeva Baskonija primila 111 poena na Bosforu, poraz Zvezde, Džejms na 12 poena od istorije

Evroliga u košarci (27. kolo)

7302 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 01.03.2024. 22:38h

Baskonija je imala mini seriju od dvije pobjede u Evroligi, prekinuta je ubjedljivim porazom u Istanbulu - Fenerbahče je postigao 111 poena i nanio timu Duška Ivanovića 13. poraz u sezoni (111:96).

Gotovo 30 minuta je viđen egal meč na Bosforu, a u 3. četvrtini je razliku napravio Tarik Biberović koji je postigao pet trojki iz isto toliko pokušaja.

Fener je tada preuzeo kontrolu, a sredinom posljednjeg perioda se definitivno odlijepio nakon što je u razmaku od desetak sekundi postigao šest poena trojkom Marka Gudurića i pogotkom uz faul Najdžela Hejs-Dejvisa.

Fenerbahče je u ovoj utakmici imao čak 32 asistencije.

Hejs-Dejvis je sa 17 poena bio najefikasniji u pobjedničkom timu, Biberović je upisao 17, dok je do dabl-dabla stigao Nik Kalates - 11 koševa i 12 asistencija.

U sastavu iz Vitorije se istakao Vanja Marinković sa 18.

Olimpijakos je bio silovit u Kaunasu - savladao je Žalgiris 95:76 nakon dominacije u drugom poluvremenu.

Velikana iz Pireja je vodio Šakil Mekisik sa 20 poena, odličan je bio Tomas Vokap sa 19, sedam asistencija i četiri skoka.

Crvena zvezda je u Minhenu doživjela 17. poraz (74:66), dok je Monako nadigrao Barselonu u gostima - 77:67 za 17. pobjedu.

Majk Džejms je postigao 17 poena, pa mu treba još 12 da postane najbolji strijelac Evrolige u istoriji...

Ponovo je razočarala Olimpija Milano, koja je izgubila u Francuskoj od Asvela - 81:77.