Mornar parirao u prvoj četvrtni, Zvezda ubjedljivo slavila

Crvena zvezda slavila u Baru u 21. kolu AdmiralBet ABA lige - 102:66

14192 pregleda 34 reakcija 7 komentar(a)
Luis u duelu sa Nedovićem, Foto: Mornar-Barsko zlato/Media Pro

Nije bilo uzbuđenja u "Topolici" večeras - Mornar je parirao Crvenoj zvezdi samo u prvoj četvrtini, u drugoj su "crveno-bijeli" dodali gas i stigli do ubjedljive pobjede u 21. kolu AdmiralBet ABA lige - 102:66.

Ekipa Mihaila Pavićevića ostaje na četiri pobjede, koliko ima i Krka, koja je danas poražena od Mege (106:91). Do kraja je pet kola, a Barani u narednom gostuju Splitu, gdje će tražiti nove bodove u borbi za opstanak.

Mornar je večeras dobro počeo meč i poslije trojke Vranješa imao pet poena prednosti (17:12). Imali su Barani nakon toga u nekoliko navrata četiri poena viška, ali su gosti u finišu prve i početkom druge četvrtine napravili seriju 8:0 i poveli 27:23.

Nakon toga su domaći prišli na poen zaostatka (30:29), ali je onda uslijedio prvi bijeg Zvezde - gosti su napravili seriju 15:2 i stigli do 14 poena prednosti (45:31).

U drugom poluvremenu je Mornar igrao sa manje energije, nego što je to bio slučaj u prvom dijelu, Zvezda je lako stizala do poena i na kraju upisala ubjedljivu pobjedu.

"Čestitam Zvezdi na zasluženoj pobjedi. Ništa neočekivano. Čestitam i mojim igračima - igrali smo dok smo imali snage i koncentracije. Imali smo dobre periode igre, ali je protiv ovakve ekipe teško zadržati koncentraciju. Ko god da uđe kod Zvezde, daje doprinos. Oni su pojačali odbranu, mi nismo znali da odgovorimo, brzo smo završavali akcije, što je dovelo do visokog vođstva Zvezde. Više sam nego ponosan na još jedan spektakl u Baru, puno mi je srce da je pun teren posle utakmice, da je sve u najboljem redu. Mislim da je puno srce i mom bratu posle ovakvog spektakla. Nadam se da će ih biti još u Baru. Nismo očekivali da se neko čudo može desiti. U preostalih pet kola ćemo tražiti spas i tu će biti ključ za opstanak", rekao je trener Mornara Mihailo Pavićević.

Najefikasniji kod Mornara je bio Voler sa 14 poena. Dan-Martin je imao 13, a Veders 11.

U ekipi Zvezde je najefikasniji bio Smart sa 16 poena. Mitrović je imao 14, Davidovac 13, a Tobi 11 poena.

"Želim da čestitam našim košarkašima na načinu kako su pristupili utakmici. Rekao sam prije utakmice da je Mornar mnogo bolji sada nego na početku sezone. Ostvarili su tri pobjede na posljednjih pet mečeva. Čak i kada gube, bore se do samog kraja. Za mene je važno kako se naš tim pripremio, bili smo ozbiljni od početka. Iako je Mornar imao dobre momente u prvoj dionici, mislim da smo već od drugog perioda zaigrali bolje u odbrani. Igrali smo ozbiljno u drugom poluvremenu. Dobra je stvar što sam mogao podijeliti minutažu igračima, jer nam je ovo drugi meč u tri dana", rekao je trener Crvene zvezde, Janis Sferopulos.

MORNAR - CRVENA ZVEZDA 66:102 (23:21, 13:26, 14:31, 16:24)

Bar - dvorana "Topolica". Gledalaca: 1.500. Sudije: Tomislav Hordov (Hrvatska), Nermin Nikšić i Ernad Karović (Bosna i Hercegovina).

Mornar: Bulatović, VEDERS 11 (3-1), Dan-Martin 13 (5-2), LUIS 5 (4-3), Luković, Bursać, Voler 14, Komnenović 4 (2-2), GAVRILOVIĆ 9, VRANJEŠ 3, MAREJ 7 (2-0), RADETIĆ.

Crvena zvezda: Smart 16 (4-1), Lazarević 9 (3-3), Hanga 7 (2-1), Davidovac 13 (4-4), MITROVIĆ 14 (2-2), Lazić, Tobi 11, BOLOMBOJ 6 (2-2), NEDOVIĆ 8, GIEDRAITIS 9 (2-1), Gilespi 2, DOS SANTOS 7 (2-2).