Cibona kontrolisala utakmicu i savladala SC Derbi, Jakara: Kao da se nismo pojavili, mnogo poena smo iz reketa primili

Cibona - SC Derbi 94:82

8209 pregleda 3 komentar(a)
Igor Drobnjak na utakmici u Zagrebu, Foto: Cibona/Ivana Dergez

Košarkaši SC Derbija nisu uspjeli u Zagrebu da naprave korak koji bi ih približio plej-ofu AdmiralBet ABA lige - ekipa Dejana Jakare poražena je večeras od Cibone (94:82) u 21. kolu i u narednih pet rundi će pokušati da izbori doigravanje.

Nakon večerašnje utakmice "studenti" su na skoru 10-11 i imaju pobjedu više od Splita, ali i bolji međusobni skor, kao i dvije pobjede više od čačanskog Borca, ali i Cibone, koji su ispod zone plej-ofa.

Osim uvodnih minuta, kada su se ekipe smjenjivale u vođstvu, ostatak meča protekao je u vođstvu domaće ekipe, a prednjačili su Bošnjak i Radovčić, dok je u finišu meča, sa poenima nakon dva ofanzivna skoka, Bundović odbio i posljednji nalet Jakarinog tima. Takođe, Cibona je bila mnogo bolja u skoku i na kraju imala 16 uhvaćenih lopti više (33 naspram 17).

Cibona je tokom prvog poluvremena imala najviše šest poena prednosti (34:28, 37:31). SC Derbi je, poslije poena Drežnjaka, prišao na 37:36, ali je Cibona u tim momentima preko Mustapića i Bošnjaka održavala prednost.

Da će SC Derbiju biti teško da dođe do pobjede bilo je nagoviješteno u trećoj četvrtini - Radovčić je dominirao u tom periodu, pa je nakon njegove trojke Cibona prvi put stekla dvocifrenu prednost - 71:61.

U posljednjoj četvrtini "vukovi" su u nekoliko navrata imali 12 poena prednosti, SC Derbi posljednji priključak uhvatio poslije trojke Vučeljića kada je prišao na 82:76, ali je tada Bundović, dva puta zaredom uhvatio loptu u napadu, postizao poene poslije ofanzivnih skokova i Repešinom timu donio osmu pobjedu u sezoni.

"Čestitam Ciboni, imali su odličnu utakmicu. Mi kao da se nismo pojavili - kad primiš 54 poena iz reketa, onda ovakvu utakmicu ne možeš da dobiješ. Izgubili smo skok, na kraju je Cibona zasluženo pobijedila. Možda smo napravili i neke greške u pripremi - nisu samo igrači krivi, i treneri moraju da se pitaju u čemu je problem. Dobro smo trenirali, Cibona i trener Dino su pametni - iskoristili su svaku grešku, imali su prednost na poziciji centra i tu nismo mogli ništa da napravimo ", rekao je Jakara nakon utakmice.

Najefikasniji kod SC Derbija je bio Drobnjak sa 14 poena. Baćović je imao 12, a Dokins 11.

Kod Cibone je najbolji bio Radovčić sa 20. Bošnjak je meč završio sa 19, Mustapić sa 17, a Bundović sa 15 poena.

SC Derbi u narednom kolu, u ponedjeljak dočekuje FMP.

CIBONA - SC DERBI 94:82 (25:25, 24:26, 24:19, 21:17)

Zagreb - Košarkaški centar "Dražen Petrović". Gledalaca: 250. Sudije: Nikolić (Srbija), Majkić (Slovenija), Stefanović (Srbija).

Cibona: RADOVČIĆ 20 (1-1), PERASOVIĆ, Mustapić 17 (2-2), Proleta 6, Majcunić, Pavković, ARANITOVIĆ 11, Ferderber, BULJAN 6, BOŠNJAK 19 (1-1), Bundović 15 (2-2).

SC Derbi: BOGAVAC 5 (2-0), Pavlićević 2, Vučeljić 8, HADŽIBEGOVIĆ 8 (2-0), Baćović 12 (2-2), IVIŠIĆ, DOKINS 11, Drobnjak 14 (2-2), Drežnjak 8 (2-2), Todorović, KAPUSTA 9 (3-1), Mirković 5.