Čikago i Derozan u nervoznoj završnici srušili Jutu, Vučević odličan

Crnogorski centar je za skoro 31 minut ubacio 23 poena, imao je 12 skokova i dvije asistencije

2531 pregleda 0 komentar(a)
U finišu meča zamalo je došlo do tuče igrača dva tima, Foto: Reuters

Dobra košarka, uzbudljiv meč, drama i zamalo tuča na kraju, ali i veoma važna pobjeda Čikaga...

Bulsi su u Solt Lejku srušili Jutu poenima Demara Derozana sa linije slobodnih bacanja na devet sekundi do kraja - 119:117.

Odličan meč odigrao je i crnogorski centar Nikola Vučević koji je za skoro 31 minut ubacio 23 poena, imao je 12 skokova i dvije asistencije.

Nik

Ekipa Bilija Donovana mogla je meč i ranije da "zaključa", ali je dozvolija rivalu da se vrati, a onda je klupa Čikaga rizikovala i da domaćinu pokloni pobjedu.

Prije odlučujućih poena Derozana, umalo je došlo do tuče ispred klupe gostiju kada je Tori Grejg (inače nije igrao zbog povrede) započeo najprije verbalni sukob, nakon kojeg je došlo do gurkanja i čupanja igrača i stručnog štaba obje ekipe.

Najratoborniji su bili centar Jute Džon Kolins i pomoćni trener Bulsa Kris Fleming, a epilog svega bile su tehničke za njih dvojicu i Grejga, dok je Džordan Klarkson završio na liniji za slobodna bacanja i izjednačio na 117:117.

Ipak, ta pauza nije uticala na Derozana, pogodio je oba svoja bacanja, nakon čega Kolin Sekston nije pogodio trojku za pobjedu domaćina.

Uz Vučevića upravo je Derozan bio najbolji kod Bulsa sa 29 poena, kao i Kobi Vajt sa 25.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Kolins (25) i Sekston (24).

Važan trijumf prethodne noći upisao je Golden Stejt - "ratnici" su na svom parketu slavili protiv Milvokija sa 125:90 i tako Baksima nanijeli prvi poraz od Ol-star pauze.

Voriorsi su na poluvremenu imali plus 20, Milvoki je potom treću dionicu započeo serijom 19:5, ali je domaći tim odbio taj nalet i priveo meč kraju.

Stef Kari je predovio Goleden stejt sa 29 poena, a pratio ga je Džonatan Kuminga sa 20 poena.

U poraženom timu najbolji je bio Janis Adetokumbo sa 23 poena, dok je Demijan Lilard dodao 20.

Odličan meč odigrao je i Bogdan Bogdanović, koji je sa 23 poena i šest asistencija predvodio Atlantu do pobjede nad Klivlendom (112:101).

Isti broj poena kao Bogdanović ubacio je i Sadik Bej, dok je Dežonte Marej dodao 18. Na drugoj strani, Džeret Alen je upisao 18 poena i 19 skokova.

Juta - Čikago 117:119

Vašington - Orlando 109:119

Atlanta - Klivlend 112:101

Hjuston - LA Klipers 116:122

Filadelfija - Memfis 109:115

Golden Stejt - Milvoki 125:90

Portland - Oklahoma 120:128

LA Lejkers - Sakramento 120:130