Daleko je opstanak: Mornar seriju poraza na gostovanjima nastavio u Splitu

Barani izgubili 87:75 u 22. kolu AdmiralBet ABA lige

8053 pregleda 57 reakcija 5 komentar(a)

Kako god da se završi 22. kolo, košarkaši Mornara će ostati na posljednjem mjestu na tabeli AdmiralBet ABA lige.

Barani su doživjeli novi poraz u regionalnom takmičenju, ukupno 18. u sezoni im je nanio Split koji je u svojoj dvorani slavio 87:75.

Mornar uz meč više ima poraz više od Krke, koja u ovoj rundi gostuje Crvenoj zvezdi i koja ima bolji međusobni skor od crnogorskog predstavnika.

Tim Mihaila Pavićevića je od starta dozvolio Splićanima da nametnu ritam koji žele i da kontrolišu rezultat, ali su Markus Veders i Tevijan Dan-Martin sjajnim napadačkim rolama u prvom poluvremenu činili da prednost domaćina ne bude dvocifrena.

Mornar je imao minus sedam na poluvremenu (50:43), mogao je da bude i na manjoj razlici (Aleks Gavrilović je promašio zicer na 48:43), a utakmica je prelomljena u drugom dijelu treće četvrtine kada je Split došao do 13 poena prednosti.

Na startu posljednje je bilo i plus 16 poslije trojke Tonija Perkovića, tada je i bilo jasno da barski sastav neće stići do trijumfa u gostima u ABA ligi na koji čeka još od novembra 2022. godine.

Veders je postigao 19 poena, Dan-Martin 17 uz šest asistencija, a dvocifren je bio još samo Entoni Luis - postigao je 11, uz takođe šest uspješnih dodavanja.

Mornar u narednom kolu (15. mart) dočekuje Igokeu.

SPLIT - MORNAR 87:75 (24:19, 26:24, 17:11, 20:21)

Split - Dvorana „Gripe”. Gledalaca: 600. Sudije: Koljenšić (Crna Gora), Radojković (Hrvatska), Milićević (Bosna i Hercegovina).

Split: FANDERBURK 12 (2-1), Perković 14, ŠORTER 20 (3-2), Saliven 8 (1-0), KALAJŽIĆ 7 (1-1), TIŠMA 6, Runjić 2, Kučić 8, VUKO 6, Perkušić, Dubravčić, Ljubičić 4 (2-2).

Mornar: Bulatović, VEDERS 19, DAN-MARTIN 17 (3-3), LUIS 11 (4-2), Luković 5 (3-1), Bursać 5, Miković 1 (2-1), Voler 8, Komnenović, GAVRILOVIĆ 9, VRANJEŠ, Radetić.