Nejpir i Mirotić presudili Partizanu, laka pobjeda Baskonije

Evroliga u košarci

6882 pregleda 5 komentar(a)

Košarkaši Partizana su imali šansu da pobjedom preskoče Valensiju i ostanu sami na 10. mjestu na tabeli Evrolige, ali u Milanu se nešto pitala i Olimpija koja sada vidi šansu da se domogne plej-ina.

Tim Etorea Mesine je u uzbudljivom meču, u kojem su viđeni preokreti svih 40 minuta, slavio 85:83, i to poenima Šabaza Nejpira pet sekundi prije kraja.

Američki plejmejker - koji je sezonu počeo u Crvenoj zvezdi prije nego se vratio u Grad mode - postigao je posljednjih sedam poena svoje ekipe.

Partizan je nakratko u igru vratio Zek Ledej (poentirao je uz dodatno slobodno bacanje) kada je poravnao na 83:83, a u posljednjem napadu je postao tragičar.

Želio je krilni centar šampiona ABA lige da izbori produžetak, šutirao iz praktično nemoguće pozicije, iako je imao otvoren pas ka Danilu Anđušiću van linije 6,75.

Pored Nejpira (13 poena), Partizanu je presudilo i nesuđeno pojačanje - Nikola Mirotić.

Momak rođen u Podgorici je ljetos umjesto u Beogradu pošao u Milano, a meč završio sa 19 koševa.

Isti učinak je imao Ševon Šilds, kao i Aleksa Avramović u crno-bijelom dresu.

Olimpija ima pobjedu manje od Partizana i Valensije koji su na učinku 13-15.

A 15. trijumf je ostvarila Baskonija - tim Duška Ivanovića je opravdao ulogu favorita protiv Albe (88:71).

Čima Moneke je predvodio domaćina sa 16 koševa, Vanja Marinković je postigao 15, a Kodi Miler-Mekintajer 14, uz 10 asistencija i četiri skoka.

Panatinaikos je teže nego što se očekivalo savladao Asvel u Atini (85:67).

„Zeleni” su otpor Francuza slomili tek u posljednjoj četvrtini, a dominirao je Džerijan Grent sa 21 poenom.