Poraz Čikaga, dabl-dabl Vučevića, istorijsko veče Luke Dončića

Bulsi izgubili od Klipersa 112:102

10400 pregleda 6 komentar(a)
Nikola Vučević, Foto: Reuters

Košarkaši Čikaga su prekinuli niz od tri pobjede u NBA ligi - Bulsi su sinoć izgubili od Los Anđeles Klipersa (112:102) što im je treći uzastopni poraz od ovog rivala.

Čikago je na poluvremenu imao 11 poena viška (57:46), ali su Klipersi u trećoj četvrtini, uspjeli da preokrenu i do kraja utakmice sačuvaju prednost.Crnogorski reprezentativac, Nikola Vučević, je odigrao još jednu dobru utakmicu i upisao dabl-dabl učinak - imao je 22 poena, 11 skokova i dvije asistencije.

vuč

Derozan je meč završio sa 24, a Vajt sa 19 poena.

Kod Klipersa je najefikasniji bio Džordž sa 22 poena, pet skokova i devet asistencija.

A Luka Dončić nastavlja sa fenomenalnim partijama - slovenački reprezentativac je u pobjedi Dalasa nad Detroitom (142:124) imao 39 poena i po 10 skokova i asistencija.

Dončić je ispisao istoriju NBA lige, jer je na šest mečeva zaredom imao tripl-dabl učinak sa minimum 30 postignutih poena, pa je na prvom mjestu prestigao Rasela Vestbruka, kojem je to pošlo za rukom na pet utakmica uzastopno.

Takođe, košarkaš Dalasa je na pet posljednjih duela do tripl-dabla stizao postigavši minimum 35 poena, pa je i po tome ubjedljivo na prvom mjestu.

Dončića je pratio Irving sa 21 poenom, dok se u ekipi Detroita istakao Kaningem sa 33 poena.

Do pobjede je stigao i Denver, koji je bio bolji od Jute - 142:121.

Srpski košarkaš Nikola Jokić je utakmicu završio sa 26 poena, šest skokova i osam asistencija. Efikasniji od njega u ekipi Nagetsa je bio Marej sa 37 poena, dok je na drugoj strani najbolji bio Džordž sa 29 poena.