Budućnost čuva drugo mjesto: Stotka u „Morači” za plus 21 protiv Borca

„Plavi” u posljednjih 13 minuta deklasirali Čačane za 10. trijumf zaredom u AdmiralBet ABA ligi

24248 pregleda 183 reakcija 12 komentar(a)

Dva puta je Budućnost Voli dozvoljavala Borcu da se vrati iz dvocifrenog minusa, a onda je sredinom treće četvrtine napravila novi bijeg za koji gosti iz Čačka nisu imali odgovor.

Podgoričani su tako bez problema pobijedili 10. put zaredom u AdmiralBet ABA ligi (100:79) i nastavili po planu u borbi za drugo mjesto pred plej-of regionalnog takmičenja.

Pred oko 1.300 gledalaca u „Morači” domaćin je u sve vrijeme kontrolisao rezultat, a nakon 30 minuta je bilo kristalno jasno da Čačani više nisu konkurentni, jer je razlika pred ulazak u posljednjih 10 minuta bila plus 22 - 76:54.

Budućnost je solidnu razliku imala i u prvoj četvrtini, onda i u drugoj (34:23) i karakteristika u tim momentima je bila da je lako dozvoljavala srpskom timu da smanji minus.

Posljednji put je Borac bio prijetnja tri minuta prije kraja 3. perioda kada je smanjio na 51:46, a poslije tajm-auta Andreja Žakelja su „plavi” sve riješili po kratkom postupku. Posljednja četvrtina je tako samo bila odrađivanje posla, pa je u dva navrata bilo i 30 razlike...

Kenan Kamenjaš je bio najefikasniji sa 17 poena za 18 minuta, po 16 su postigli Jogi Ferel i Nikola Tanasković, a dvocifren je bio i Marvin Džons (11). Dževon Frenklin je bio ubjedljivo najbolji u Borcu sa 24...

Pred crnogorskim šampionom je sada duel sa FMP-om u Železniku u četvrtak, a nakon toga okršaj sa Partizanom koji će gotovo izvjesno biti ključan u borbi za drugo mjesto.

BUDUĆNOST VOLI - BORAC 100:79 (23:20, 21:17, 32:17, 24:25)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 1.250. Sudije: Majkić (Slovenija), Porobić, Nikšić (Bosna i Hercegovina).

Budućnost Voli: Ilić 2, Megi 6, Frimen 9 (2-1), SLAVKOVIĆ 6, Makundu, FEREL 16 (3-3), DŽONS 11 (2-1), Jagodić Kuridža, TANASKOVIĆ 16 (5-3), Rajt 9, POPOVIĆ 8, Kamenjaš 17 (3-3).

Borac: REBRAČA 4, SEGU 11 (4-3), Birts 14 (1-1), Nikolić, Tasić 6 (2-2), Tomašević, Talić, FRENKLIN 24 (9-6), Uskoković 2, Todorović, ČARAPIĆ 11 (6-6), MANOJLOVIĆ 7 (2-1).