Na kraju ubjedljiv poraz od Finske, za opstanak trebaju obje pobjede do kraja

Za opstanak je neophodno izbjeći tri posljednja mjesta.
2 komentar(a)
Marko Simonović, Foto: FIBA
Ažurirano: 04.08.2017. 17:07h

Muška juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je danas od Finske rezultatom sa 82:67, u prvom meču razigravanju za plasman od 9. do 16. mjesta na Evropskom prvenstvu u Slovačkoj.

Izabranici Nebojše Bogavca sada će morati da slave u oba preostala susreta kako bi opstali u A diviziji. Prvi je na programu u subotu protiv Letonije, od 13.30 sati.

Naši juniori su dobili prvu četvrtinu (21:17), u drugoj četvrtini su vodili sa velikih 37:24, nakon pogotka Bogdana Bojića, ali su imali neshvatljiv pad u posljednja tri minuta ove dionice, pa je Finska do poluvremena smanjila zaostatak na samo dva poena zaostatka (39:37).

Simonović i Slavković su početkom trećeg perioda serijom poena "distancirali" Crnu Goru na 48:40, potom su opet došli do dvocifrene prednosti (55:44), ali su ponovo olako prokockali stečenu prednost, pa je Crna Gora pred posljednju četvrtinu opet imala samo koš prednosti (59:57).

U posljednjih 10 minuta došlo je do "raspada sistema" u igri naše selekcije, Finska je vrlo brzo preokrenula na 69:62, a onda je i peh zadesio našu selekciju, jer se Pavle Titić povrijedio u 35. minutu, pa je morao da napusti parket.

Sve je riješeno kada je Finska serijom 8:0 "otišla" na 77:65, nepuna dva i po minuta prije kraja meča...

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Simonović sa 15 poena i 10 skokova, pratili su ga Slavković i Žižić sa po 13.

Kod Finaca, Pihlajamaki je ubacio 22, dok su još dvocifreni bili Heinonen sa 17 i Tahvainen sa 11.

Crna Gora – Finska 67:82 (21:17, 18:20, 20:20, 8:25)

Bratislava – Dvorana: „Pještanji“. Gledalaca: 100. Sudije: Žurapović (Bosna i Hercegovina), Davidov (Rusija), Vitkauskas (Litvanija).

Crna Gora: Bojić 5, Brnović 3, Titić 9, Popović 2 (2-2), Slavković 13 (1-1), Simonović 15 (1-1), Vujović 3, Milošević, Vujičić, Čepić 4, Žižić 16 (3-3), Miladinović.

Finska: Pilajamaki 22 (1-0), Antikainen 7 (3-2), Heinone 17 (2-2), Gustavson 7 (1-1), Vaninen, Jantunen 9 (10-5), Sirjamaki 2 (2-0), Liuko, Jakola 5 (4-3), Vila 2, Tavanainen 11 (2-0).