SC Derbi nestao sa parketa u posljednjoj četvrtini protiv Mege

Podgorički tim poražen 88:79

5653 pregleda 8 komentar(a)
Košarkaši Mege su prelako "otvarali" reket, Foto: Mega MIS/Ivica Veselinov

Sve dobro tokom tri četvertine kšarkaši SC Derbija su "prosuli" u posljednjoj na gosotovanju Megi u 23. kolu AdmiralBet ABA lige, i porazu 88:79 (22:23, 18:29, 24:19, 24:8).

Imali su izabranici Dejana Jakare i 14 poena prednosti u trećoj četvtini, mada su sredinom nje domači košarkaši uspjeli da se rezultatski približe ali je raspoloženi Igor Drobnjak uspio da odbije napade.

U posljednju četvrtinu "studenti" su ušli sa sedam poena prednsoti, ali se ona istopila u prva tri minuta. Mega je pronalazila odlična rješenja u napadu, igrače SC Derbija je "izdao" i šut i poraz je bio neminovan.

Đurišić je sa 23 poena bio najefikasniji u pobjedi kojom je Mega napravila krucijalan bijeg današnjem rivalu u borbi za plej-of, na tri utakmice do kraja, mada je Miljenović bio najbolji sa dabl-dablom od 22 poena i 12 skokova, a Plavšić 19 poena i devet uhvaćenih lopti.

Kod "studenata" Drobnjak 15, poena, Drežnjak 12, a po 11 Mirković i Hadžibegović.

Problem "studentima", nakon današnjeg poraza, u borbi za plej-of je najteži raspored jer igraju do kraja sa tri prvoplasirane ekipe, Crvenom zvezdom, Partizanom i Budućnosti Voli.

MEGA - SC DERBI 88:79 (22:23, 18:29, 24:19, 24:8)

Beograd - Hala sportova "Ranko Žeravica". Gledalaca: 950. Sudije: Tomislav Hordov (Hrvatska), Miloš Koljenšić (Crna Gora), Radoš Arsenijević (Srbija).

Mega: Milijašević 2, MILJENOVIĆ 22 (13-10), JELAVIĆ 12 (4-4), Popović, Milutinović, Iljasoglu 6, ĐURIŠIĆ 23 (14-10), Kovačević, PLAVŠIĆ 19 (8-5), Jović 4 (2-0), MALOVEC.

SC Derbi: BOGAVAC 7 (6-5), Pavlićević, Vučeljić 4 (2-2), HADŽIBEGOVIĆ 11 (2-0), Baćović 2, Ivišić 2, DOKINS 8, Drobnjak 15 (8-7), Drežnjak 12, Todorović, KAPUSTA 7 (4-4), Mirković 11 (2-2).