Kraj velike serije: Budućnost izgubila nakon tri mjeseca

Poraz „plavih” od FMP-a u 24. kolu AdmiralBet ABA lige

18493 pregleda 47 reakcija 15 komentar(a)

Tri mjeseca je trajala nepobjedivost košarkaša Budućnost Volija u AdmiralBet ABA ligi i prekinula je kada je malo ko očekivao da će se to dogoditi - u Železniku protiv FMP-a (84:76), desetak dana pred veliki derbi sa Partizanom koji će biti presudan u borbi za drugo mjesto pred plej-of.

„Plavi” su izgubili poslije 10 trijumfa u meču u kojem ni u jednom segmentu nisu ličili na ekipu koja je u regionalnom takmičenju redom pobjeđivala još od pretposljednjeg dana prošle godine kada je nadigrala Zadar i krenula u veliku seriju...

Tim Andreja Žakelja je tako doživio šesti poraz i na učinku je 18-6 na drugoj poziciji, s tim što Partizan, koji ima pobjedu manje, tek treba da odigra meč 24. kola - gostovanje SC Derbiju u nedjelju u „Morači”.

Poraz svakako nije dobra uvertira u okršaj sa šampionom, ali se suštinski nije promijenilo ništa, jer je Budućnost znala da, kako god se završio duel u Železniku, mora da savlada Partizan ako želi da sačuva drugu poziciju.

Podgoričani su se protiv FMP-a u nekoliko navrata u prvom poluvremenu vraćali sa minus devet, nakon 20 minuta je bilo neriješeno (38:38), a treći period je bio najava sve većih problema za goste.

Raspucao se Aleksa Stepanović, koji je postigao čak 30 poena za 35 minuta, Ranko Simović je pogodio sedam trojki iz 10 pokušaja, pa je FMP polako gradio razliku i na ulasku u posljednju četvrtinu imao plus 12.

Kasnije je bilo i 16 razlike (74:58), ali se Budućnost nije predavala, pa je na dva minuta prije kraja - kada je Mekinli Rajt pogodio jedno slobodno bacanje - prišla na 76:70.

Već u narednom napadu je, međutim, Matic Rebec trojkom vratio sigurnu prednost domaćinu i odveo ga do osmog trijumfa u sezoni.

U Budućnosti je sjajan bio Rajt sa 30 poena, a pored njega je jedini igrač sa dvocifrenim učinkom bio Jogi Ferel (11).

FMP - BUDUĆNOST VOLI 84:76 (21:14, 17:24, 26:14, 20:24)

Železnik - Arena FMP. Gledalaca: 358. Sudije: Hadžić, Kruljac, Mustapić (Hrvatska).

FMP: Votson 8, Živanović, Foster, Rebec 6 (2-1), Subotić, Pavićević, ROBERTS 2, STEPANOVIĆ 30 (7-6), ŠARANOVIĆ 2, SIMOVIĆ 21, Novak 7 (4-4), KUZMIĆ 8 (3-0).

Budućnost Voli: Ilić, Megi 9 (3-3), Frimen 2, SLAVKOVIĆ 2 (2-2), MAKUNDU 3, FEREL 11 (4-2), DŽONS, Jagodić Kuridža, Tanasković 8 (4-2), Rajt 30 (7-4), POPOVIĆ 5, Makenjaš 6 (3-2).