Partizan se ugasio u posljednjoj četvrtini, Baskonija još nije završila posao

Evroliga u košarci (32. kolo): Olimpijakos posljednju četvrtinu u Beogradu dobio 18 razlike, novi neuspjeh tima Duška Ivanovića

11969 pregleda 7 komentar(a)

Do kraja ligačkog dijela sezone u Evroligi su ostala još dva kola, a šanse Partizana da se domogne plej-ina su sve manje nakon šokantnog poraza od Olimpijakosa u Beogradu.

„Crno-bijeli” su izgubili 74:69, iako su u posljednju četvrtinu ušli sa 13 poena prednosti - 59:46, pa su poslije 32. runde van zone prvih 10 timova...

Tim Željka Obradovića je dugo kontrolisao situaciju u „Štark areni”, ali su gosti prvo serijom 12:0 smanjili na 59:48, a onda iskoristili niz grešaka domaćina u napadu da preokrenu i bez problema privedu utakmicu kraju nakon četvrtine koju su riješili u svoju korist rezultatom 28:10.

Kevin Panter je sa 19 poena bio najefikasniji u Partizanu, vicešampiona Evrope je predvodio Najdžel Vilijams-Gos sa 17...

Partizan ima 14 pobjeda i 18 poraza, koliko i Žalgiris, Valensija i Olimpija Milano, jedan trijumf manje od Anadolu Efesa, koji je deklasirao Baskoniju u Vitoriji - 97:76.

Izabranici Duška Ivanovića nisu imali šansi protiv turske ekipe u kojoj je najbolji bio Šejn Larkin sa 27 koševa.

Baskonija je i dalje deveta na tabeli (u posljednja dva kola gostuje Realu i Virtusu), ima dvije pobjede više od timova koji žele da uhvate posljednjih voz za deseto mjesto.

Barselona se i dalje pita u borbi za drugu poziciju nakon što je u Minhenu lako izašla na kraj sa Bajernom (87:79).