Split večeras u Beogradu izgubio od Mege 92:78

5474 pregleda 0 komentar(a)
Uroš Plavšić zakucava, Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši SC Derbija sjutra (18) u Beogradu igraju protiv Crvene zvezde, a večeras su dočekali dobre vijesti iz glavnog grada Srbije.

Glavni rival "studenata" u borbi za plej-of, Split, izgubio je od Mege 92:78 u 25. kolu AdmiralBet ABA lige, pa će i nakon ove runde ekipa Dejana Jakare biti u zoni plej-ofa, bez obzira na to kako se završi sjutrašnja utakmica sa Zvezdom.

SC Derbi je, uoči sjutrašnjeg meča, na skoru 11-13, dok su Splićani na 11-14 i imaju slabiji međusobni skor od crnogorske ekipe.

U posljednjem kolu SC Derbi igra protiv Budućnosti, Split je domaćin Crvenoj zvezdi.

Split je danas u drugoj četvrtini imao maksimalnih osam poena prednosti (35:27), ali su se u tim momentima razigrali Nikola Đurišić i Stefan Miljenović, koji su režirali preokret (39:38), da bi na poluvremenu bilo 49:42.

U drugom dijelu je Mega imala potpunu kontrolu i na kraju stigla do 15. pobjede u ligi.

Kod Mege je najefikasniji bio Đurišić sa 31 poenom, na drugoj strani se istakao Fanderburk sa 25 poena.