SC Derbi u plej-ofu: Zvezda osvojila Split i zakazala četvrtfinale sa „studentima”

Lider AdmiralBet ABA lige lako slavio u Dalmaciji

22022 pregleda 3 komentar(a)

Nije bilo iznenađenja u Splitu, Crvena zvezda je opravdala ulogu favorita (92:73) i lansirala SC Derbi u plej-of AdmiralBet ABA lige.

Drugu godinu zaredom „studenti” idu u doigravanje, prošle su u četvrtfinalu bili na korak od senzacije kada su mogli da eliminišu Partizan, a ove će pokušati da ponove nešto slično u okršajima sa Zvezdom.

„Crveno-bijeli” su, naravno, apsolutni favoriti, imaće i prednost domaćeg terena u seriji koja se igra na dvije dobijene utakmice.

Zvezda u Dalmaciji nije dala šansu ekipi Slavena Rimca koja je samo pobjedom mogla da se domogne pozicije broj osam.

U prvom poluvremenu je prednost lidera išla i do 14 razlike, ona je viđena i u trećoj četvrtini, a Split je na ulasku u posljednji period bio na minus 10 - 66:56.

Nakon toga je ekipa Janisa Sferopulosa dodala gas i lako stigla do 22. trijumfa.