Efes u plej-inu: Bruka Zvezde za kraj evropske sezone Partizana

Najteži poraz „crveno-bijelih” u Evroligi - 100:55

7656 pregleda 65 reakcija 5 komentar(a)
Ažurirano: 11.04.2024. 22:08h

Malo ko je vjerovao da košarkaši Crvene zvezde mogu da iznenade Anadolu Efes i daju šansu Partizanu da se domogne plej-ina Evrolige, ali malo ko je mogao da pretpostavi i to da će se posljednji meč „crveno-bijelih” u sezoni na evropskoj sceni pretvoriti u košmar.

Efes je bio nemilosrdan, ide u razigravanje za četvrtfinale (kao devetoplasirani) nakon što je Zvezdi nanio najteži poraz od kada igra Evroligu - bilo je čak 100:55 u dvorani „Sinan Erdem”.

Domaćin je od starta imao kontrolu, ali je od druge četvrtine počeo da stvara razliku.

Na poluvremenu je bilo 45:31, na kraju trećeg perioda čak plus 32 u korist dvostrukog prvaka Evrope - 76:44. Bilo je u jednom momentu i 48 razlike (92:44)...

Ilajdža Brajant je predvodio Efes sa 26 poena, u Zvezdi su po 11 imali Luka Mitrović, Rokas Gedraitis i Nemanja Nedović.

Monako je savladao Bajern 89:85 i osigurao prednost domaćeg terena u plej-ofu, dok je Real Madrid u Kaunasu slavio protiv Žalgirisa košem Gabrijela Deka tri desetinke prije kraja - 64:62.

To je aktuelnom šampionu 27. trijumf.

Makabi je bio bolji od Olimpije Milano (92:86), dok je Panatinaikos tek u posljednjoj četvrtini slomio otpor Albe - 84:75.