Podgorica dominantno do ABA 2 polufinala

Klub iz glavnog grada bolji od Zlatibora i u drugom meču četvrtfinala NLB druge ABA lige (100:93)

10487 pregleda 6 komentar(a)
Dejlen Kunc se istakao i atraktivnim zakucavanjima, Foto: ABA 2

Sa karakterom i bez želje da u gostima brane velikih plus 24 iz prvog meča - košarkaši Podgorice napravili su veliki uspjeh, klub iz glavnog grada Crne Gore plasirao se u polufinale NLB Druge ABA lige.

Momci Dragana Radovića savladali su Zlatibor i u revanš meču na startu plej-ofa (100:93), pa su u velikom stilu nastavili snove u drugom po kvalitetu regionalnom takmičenju.

Od starta utakmice na poznatoj planini u Srbiji bilo je jasno da je Podgorica došla po pobjedu, pa je veoma brzo na semaforu stajalo 10:2 za goste. Zlatibor je pokušavao, vraćao se, ali nekako je bilo očigledno da ne može ni da zaprijeti crnogorskom timu.

Potvrda toga stigla je u trećoj četvrtini kada je Podgorice "odletjela" na 75:55 - do kraja utakmice naš predstavnik je imao i plus 23 (87:64 na sedam i po minuta do kraja), pa je bilo jasno da se samo čeka sa kakvom razlikom će se završiti utakmica na Zlatiboru.

Iako je očekivano do kraja bilo i opuštanja, Podgorica nije dozvolila rivalu da stigne ni do počasne pobjede.

Najefikasniji u timu Podgorice bili su Dejlen Kunc (istakao je i spektakularnim zakucavanjem u drugom poluvremenu) sa 15 poena, Filip Anđušić sa 14, Brendon Slaj sa 13, Marko Kljajević sa 12, Vjačeslav Petrov i Danilo Brnović sa po 11...

Podgorica će u polufinalu igrati sa boljim iz duela između Sutjeske i Vojvodine, a nakon prvog meča bliži plasmanu među četiri su Novosađani koji su u Nikšiću slavili sa 89:84.

ZLATIBOR - PODGORICA 93:100 (21:25, 24:22, 18:33, 30:20)

Zlatibor - Dvorana TRK Zlatibor. Gledalaca: 150. Sudije: Hordov (Hrvatska), Majkić (Slovenija), Mustapić (Hrvatska).

Zlatibor: Zahiragić, Milošević 14 (1-1), GLIŠIĆ 14 (2-1), ĐUKANOVIĆ 18 (10-10), Matović 11, Smiljanić 2 (2-2), ŠPAN 15, KOVAČEVIĆ 6, REBEC 8 (3-3), Čorbić 2, Stojičić 3.

Podgorica: KUNC 15 (2-2), Ivanović, ANĐUŠIĆ 14 (2-2), Petrov 11, KLJAJEVIĆ 12 (4-4), Čarapić 9, VUJISIĆ 6 (1-0), Brnović 11 (2-1), Žižić, Vukčević 7, Lacmanović 2, SLAJ 13 (9-8).