Poraz SC Derbija, Mega osvojila juniorsku ABA ligu

SC Derbi izgubio 79:60

8152 pregleda 1 komentar(a)
Košarkaši SC Derbija na današnjem meču, Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši SC Derbija poraženi su večeras u finalu juniorske ABA lige od Mege - 79:60.

Mega je nastavila dominaciju u ovom uzrastu - ekipa iz Beograda je četvrti put zaredom, a peti ukupno osvojila ovo takmičenje.

Mega je na početku povela 7:0, a poslije serije 12:0 stigla do plus 17 - 19:2. SC Derbi je minus topio preko Davida Mirkovića, do kraja prve četvrtine prišao na minus pet (22:17), a poslije nove trojke Mirkovića prvi put poveo - 26:24.

U posljednjem minutu prvog poluvremena podgorička ekipa je imala plus četiri (Vasilije Todorović pogodio za 37:33), ali je na poluvremenu bilo neriješeno - 37:37.

U trećoj četvrtini Mega je bila agresivna u odbrani, SC Derbi u tom periodu postigao samo osam poena, pa je posljednja četvrtina bila formalnost.

Najefikasniji kod Derbija je bio Mirković sa 19 poena i 15 skokova. Na drugoj strani je Bogoljub Marković imao 25, a Urban Kroflič 20 poena.

U meču za treće mjesto Igokea je savladala Cibonu - 75:61.