Neuspjeh kompletiran porazom od Rusije (78:54)
58 pregleda 7 komentar(a)
Božica Mujović, Foto: FIBA.COM
Ažurirano: 19.06.2017. 18:04h

Generacija koja je mogla do medalje na svom prvom nastupu na Evropskom prvenstvu, u Poljskoj 2011. godine, sa tugom i suzama u očima se oprašta od velike scene - košarkašice Crne Gore su i treći put za 80 sati poražene na kontinentalnom šampionatu, ovog puta od Rusije (78:54), i završile nastup u Češkoj.

Pobjeda Belgije nad Letonijom je značila da „crvenima“ više nije dovoljna bilo kakva pobjeda protiv „zbornaje“, već od minimum 17 razlika.

Ta misija je bila nemoguća, a tim Roberta Injigesa je pokušao da se makar dostojno oprosti od prvenstva. I bio je ravnopravan rival, trojkom Milice Jovanović u 24. minutu poveo 47:42, ali od tog trenutka praktično nije postojao na terenu.

Ruskinje su do kraja četvrtine postigle 15, a dozvolile svega dva poena Anđeliki Robinson. Obezbijedile su pobjedu, ali nisu stale, već su dotukle grogiranog rivala, koji je Injiges potpuno „iscijedio“ skraćenom rotacijom.

U prve tri četvrtine je koristio samo sedam igračica, a kada je sve već bilo riješeno, šansu je ukazao i Snežani Aleksić, Jovani Pašić i Nataši Popović.

Nije bilo pomoći - Ruskinje su se razgoropadile i do kraja povećavale razliku do rekordnih plus 24.

"Na ovom prvenstvu nam je bio problem što ni na jednoj utakmici nismo bile koncentrisane svih 40 minuta, već smo igrale samo po 20-25. To je iskoristila Rusija, baš kao i ranije Belgija i Letonija. Falila nam je malo bolja koncentracija", rekla je Jelena Škerović, koja je u izjavi za RTCG potvrdila da je ovim porazom završila reprezentativnu karijeru.

Crna Gora - Rusija 54:78 (18:21, 16:17, 15:19, 5:21)

Prag - Dvorana „Kralovka”. Gledalaca: 800. Sudije: Kastiljo (Španija) Čender (Rumunija), Kapitanj (Mađarska).

Crna Gora: Matović, ŠKEROVIĆ 10 (1-0), Vučetić 4, Popović, Milošev, Aleksić, Raković, MUJOVIĆ 3 (1-1), PEROVANOVIĆ 13 (5-5), Pašić, JOVANOVIĆ 7 (2-1), ROBINSON 17 (4-3).

Rusija: Žedik, Musina 2, BELJAKOVA 11 (2-2), VADEJEVA 6, Ljevčenka 2, PRINS 13 (2-2), Kirilova 9 (2-1), Vijeru 10 (4-2), Tihanjenka 8 (5-2), BEGLOVA 2, Čerepanova 4 (2-1), MAIGA 11 (3-1).