Irving odmijenio Džejmsa - Klivlend na pobjedu od finala

Irving, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.05.2017. 06:25h

Boston je na poluvremenu imao 10 poena prednosti, Lebron Džejms imao četiri faula, ali je u nastavku dirigentsku palicu uzeo Kajri Irving i donio Klivlendu pobjedu na svom parketu - 112:99.

Šampion sada vodi 3-1 u finalnoj seriji Istočne konferencije.

Nije slutilo na ovaka epilog, nakon sjajnog izdanja gostiju u prve dvije četvrtine, a kada je Džejms prvi put u karijeri napravio četiri lične greške u prvom poluvremenu, izgledalo je da Boston, bez Ajzee Tomasa, može da zakomplikuje seriju.

U trećoj čertvtini razgoropadio se, međutim, Irving i za 12 minuta postigao 21 poen, a prednost Bostona počela da se topi.

Prestignuta je u finišu trećeg perioda (73:72) i dileme više nije bilo.

Irving je ubacio ukupno 42 poena, što je njegov rekord karijere u plej-ofu, Džejms 34, a Kevin Lav 17, uz isto toliko skokova.

"Sve što radimo, radimo kako bismo ponovo igrali u finalu. Na poluvremenu sam znao da moram da dam sve od sebe i da povedem ekipu do pobjede", rekao je Irving.

U Bostonu je najbolji bio Ejveri Bredli sa 19 poena, jedan manje ubacio je Džo Krauder, 16 je postigao Al Hroford, a sa 15 je meč završio Keli Olinik.

Peti meč igra se u Bostonu, u noći između četvrtka i petka, u dva sata i 30 minuta.