Boston se vratio - trojka Bredlija srušila Klivlend

Klivlend je izgubio dobijenu utakmicu, u kojoj je na poluvremenu imao čak 16 poena prednosti - 66:50
boston, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.05.2017. 05:55h

Boston je, neočekivano, zakomplikovao put Klivlenda do velikog finala - bez najboljeg igrača Ajzee Tomasa, Seltiksi su slavili u Ohaju 111:108 i smanjili na 2:1 u finalnoj seriji Istočne konferencije.

Dramatičan meč odlučen je u posljednjim trenucima.

Ejveri Bredli je trojkom 0,1 sekundu prije kraja donio pobjedu svom timu - lopta je nakon njegovog šuta plesala po obruču i na kraju "odlučila" da uđe u koš.

Klivlend je, inače, izgubio dobijenu utakmicu, u kojoj je u prvoj četvrtini ubacio čak devet trojki, a na poluvremenu imao čak 16 poena prednosti - 66:50.

Sve se promijenilo u nastavku. Gosti su odigrali furioznu treću četvrtinu, na početku posljednjeg perioda definitivno uhvatili priključak...

Pet i po minuta prije kraja prvi put su poveli (93:92), a uzbudljiv finiš riješio je Bredli...

Markus Smart je bio najbolji u Bostonu sa 27 poena, dok je Bredli ubacio 20.

U Klivlendu Kajri Irving je ppstigao 29 poena, Kevin Lav poen manje, a Lebron Džejms samo 11.

Džejms u drugom poluvremenu nije pogodio nijedan šut iz igre.

Četvrti meč igra se takođe u Klivlendu u noći između utorka i srijede, od dva sata i 30 minuta.