Spanulis skinuo krunu CSKA, Fener srušio Real

U finalu završnog turnira Evrolige igraće Olimpijakos i Fenerbahče. Atinjani su pobijedili branioca titule CSKA 82:78, dok je sastav Željka Obradovića savladao Real 84:75.
115 pregleda 0 komentar(a)
Vasilis Spanulis, Foto: Euroleague
Ažurirano: 19.05.2017. 20:46h

Olimpijakos je još jednom bio koban za CSKA na završnim turnirima Evrolige.

Četvrti put u posljednjih pet godina, Atinjani su zaustavili "armijski klub" u pohodu na evropsku krunu.

U Istanbulu, u prvom polufinalu 17. sezone Evrolige, grčki šampion je pobijedio CSKA 82:78.

Moskovljani su većim tokom meča bili u rezultatskom plusu - na poluvremenu su vodili 40:33, na kraju treće dionice 64:60, a pet minuta prije kraja 69:64.

Tada je Vasilis Spanulis ubacio u "pobjednički mod".

Plej Olimpijakosa je sa sedam poena i asistencijom, uz pomoć Erika Grina koji je ubacio dvije trojke, pokrenuo svoj tim do preokreta i prednosti 79:76 na četrdesetak sekundi prije kraja.

Odlučujući detalj se desio 8 sekundi pred završetak meča, kada je Miloš Teodosić, najraspoloženiji igrač CSKA, pri rezultatu 77:79 promašio trojku za moguću pobjedu...

Spanulis je na kraju sabrao 14 poena i 6 asistencija, a isti broj poena za pobjednički tim postigli su Jorgos Printezis i Kostas Papanikolau.

Na drugoj strani, roviti Teodosić je stao na 23 poena za 21 minut na parketu, dok je Nando de Kolo dodao 16 poena.

U svom osmom finalu, trostruki šampion Olimpijakos sastaće se sa Fenerbahčeom.

Sastav Željka Obradovića osigurao je drugi uzastopni nastup u završnici pobjedom nad najboljim timom regularnog dijela sezone Realom 84:75.

Bio je to jednosmjeran meč - turski prvak je već u 4. minutu vodio 12:4, tri minuta kasnije prvi put je bio na plus 10 (17:7), dok je na poluvremenu, uz odličnu igru Bogdana Bogdanovića i Nikole Kalinića, imao komotnih 44:34.

U nastavku, napadačku palicu je preuzeo Ekpe Udo, a pobjednik se praktično znao već u 29. minutu, kada je bilo 63:48...

Sa koeficijentom 35 najkorisniji igrač drugog polufinala bio je Udo (18 poena, 11 skokova, 8 asistencija), Bogdanović je ubacio 14 poena (6 skokova), a Kalinić 12, uz po 6 skokova i asistencija.

Na drugoj strani, ostao je uzaludan trud Serhija Ljulja - 28 poena i 8 asistencija.

Fenerbahče će u nedjelju od 20 sati imati priliku da postane prvi tim na krovu Evrope.