Budućnost odbranila titulu, hrabri Mornar bio u igri do posljednje sekunde

63 pregleda 0 komentar(a)
Budućnost, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 03.05.2017. 20:26h

Budućnost Voli je šampion Crne Gore, 11. put.

U odlučujućem meču za titulu, podgorički sastav je savladao Mornar 76:73 , nakon dramatične završnice.

Hrabri Barani, iako su cijelo drugo poluvrijeme igrali bez najboljeg igrača Lamonta Džonsa, a više puta bili u izgubljenoj poziciji, do bukvalno posljednje sekunde su bili u igri.

Prava drama viđena je u posljednjih 20-ak sekundi, kada je do tada nezapaženi Voler pogodio dvije trojke - Budućnost je, međutim, imala sjajnog Nemanju Gordića, koji je pogodio šest vezana bacanja za 76:73.

Bakić je imao šut za produžetke, ali je promašio trojku...

Budućnost je vodila tokom cijelog meča, imala dva puta i 13 razlike, a kada je stekla tu zalihu pet minuta prije kraja izgledalo je da je sve gotovo.

Barani su smogli snage da do kraja zakomplikuju utakmicu, a moglo je da bude i dugačije da su tokom cijelog meča malo bolje izvodili slobodna bacanja - pogodili su ih svega 10 iz 22 pokušaja.

Budućnost Voli - Mornar 76:73 (24:14, 20:25, 16:15, 16:19)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 4.000. Sudije: Dragojević, Rutešić, Savović.

Budućnost Voli: Rejnolds 5 (1-1), Su. Šehović 6 (2-1), Subotić 8 (2-2), Raspopović, Gordić 26 (14-13), Baćović, Slavković, Ilić 4 (2-0), Savović 15 (11-6), Nikolić 6 (1-0), Popović 6 (4-4), Vranješ.

Mornar: Hadžibegović 2, Ćalić, Džons 11 (2-2), B. Radunović 8, M. Radunović, Bakić 8 (2-2), Mijović 2, Pavić 2 (2-0), Elis 12 (7-4), Vujošević 4, Mugoša 12 (7-2), Voler 12.

Tok meča

40. minut - 70:67 za Budućnost, 25 sekundi prije kraja.

39. minut - šest poena prednosti 70:64 za Budućnost, minut i po prije kraja

38. minut - po ko zna koji put, Mornar se vratio u meč - sa minus 11, vratio se na minus tri, nakon trojke Mugoše - 67:64.

Vratio se Džons na parket, iako je očigledno da je povrijeđen. Igraće hramajući, pokušaće da igra...

36. minut - Nemanja Gordić je najbolji pojedinac finalne serije - njegova trojka, 20. poen, i Budućnost je na plus 11.

Da li je ovo presudan trenutak majstorice?

35. minut - Budućnost na plus osam - 64:56. Svega šest poena za pet minuta.

33. minut - seriju promašaja na obje strane prekinuo je Mugoša - 62:56. Pet slobodnih bacanja promašili su gosti u dosadašnjem toku posljednje četvrtine.

31. minut - Budućnost vodi 62:54, Mornar se ne predaje, iako je bez najboljeg igrača, povrijeđenog Džonsa.

Kraj treće četvrtine - Budućnost vodi 60:54.

29. minut - serijom 7:0, Mornar je opet uhvatio priključak, ali Rejnolds je uzvratio, košem uz faul 59:54.

27. minut - zaprijetio je Mornar, smanjio na poen zaostatka, ali je Budućnost serijom 10:2, koju je završio Gordić trojkom, Budućnost opet stekla solidnu zalihu - 56:47.

24. minut - samo poen prednosti za Budućnist - 46:45, ali je Subotić pogodio za plus tri, pa Savović uz faul - 51:45.

21. minut - počelo je drugo poluvrijeme. Džons je počeo, ali je izašao nakon minut i teško da će nastaviti meč.

Radunović je otvorio drugi dio utakmice - 44:41.

Kraj poluvremena - Budućnost vodi 44:39, iako je imala 13 razlike u jednom trenutku. Barani su, međutim, uhvatili ritam, Lamont Džons je ušao u seriju...

Džons je, međutim, sekund prije kraja poluvremena povrijedio zglob u driblingu, i njegov nastup je pod znakom pitanja u nastavku meča.

19. minut - trojku za goste pogodio je i Bakić, iz tri posljednja napada Mornar je ubacio devet poena - 41:37.

18. minut - minijature Lamonta Džonsa - dva koša, oba uz faul, i Mornar je prišao na minus četiri - 38:34.

17. minut - serija promašaja sa linije bacanja na obje strane, Mornar je pogodio dva iz šest pokušaja, Budućnost 11 iz 17. Domaćin vodi 37:28.

16. minut - Nemanja Gordić je pogodio trojku za 13 poena prednosti (njegov 11 poen na meču), ali je Elis smanjio, ne iskoristivši dodatno bacanje - 35:24.

14. minut - Budućnost stiže na plus 12 (30:18), što je najveća prednost na meču, ali Mornar preko Pavića i Džonsa odmah uzvraća.

11. minut - 26:16, poeni Savovića, pa Elisa.

Košarkaši Budućnost Volija i Mornara pokušaće večeras da završe finalnu seriju plej-ofa za titulu prvaka Crne Gore.

U 20 i 30 krenuće od druge četvrtine i rezultata 24:14 za domaćina.

Sinoćnja utakmica prekinuta je nakon prvog perioda zbog dojave da je u dvoranu postavljena bomba.

Oko hiljadu ljudi, dakle, tri puta manje nego sinoć, došlo je u "Moraču" na majstoricu finala.