Meč Budućnosti i Mornara prekinut zbog dojave o bombi, nastavak danas od 20.30

U trenutku prekida Budućnost je vodila 24:14
KK Budućnost - KK Mornar, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 03.05.2017. 06:35h

Utakmica između Budućnost Volija i Mornara je prekinuta nakon prve četvrtine zbog dojave o bombi.

Meč će biti nastavljen večeras od 20.30 časova, i to od trenutka prekida, a domaćin je nakon prvih 10 minuta igre vodio rezultatom 24:14.

Ovo je, inače, 11. dojava o bombi u posljednjih mjesec, ali i prva na sportskim manifestacijama, nakon što su na udaru bili Delta siti, diskoteka Bigl, Kapital Plaza, te hoteli Hemera, Hilton i Ramada.

Budućnost i Mornar su trebali da odigraju petu odlučujuću utakmicu finalne serije plej-ofa Erste lige, nakon što su oba tima slavili u mečevima na svom terenu u prethodna četiri duela.

Tok meča

Budućnost nakon prve četvrtine vodi rezultatom 24:14.

Nakon slobodnih bacanja Savovića i Gordića Budućnost prvi put ima dvocifrenu prednost - 22:12.

Elis je sviran faul, a onda i tehnička greška.

Druga trojka Budućnosti - pogodio je Suad Šehović za 14:6, a uzvratio je Bakić na isti način i smanjio na 14:9.

Novi kontranapad Budućnosti, završen je još jednim zakucavanjem Nikolića uz faul Vujoševića. Domaćin je poveo rezultatom 11:4, a onda je na drugoj strani poentirao Vujošević (11:6).

Poenima Savovića "plavi" opet imaju plus pet - 9:4.

Gordić je lako poentirao iz kontranapada, a seriju od 7:0 Budućnosti prekinuo je Džons pogotkom sa distance (7:4).

Mornar je otvorio meč poenima Vujoševića, a na drugoj strani su uzvratili Savović trojkom i Nikolić zakucavanjem za 5:2.

Počela je utakmica u "Morači"...

Prvi put u istoriji crnogorske košarke igra se peta utakmica u finalnoj seriji.

Budućnost Voli je prethodnih 10 godina rutinski dolazila do titule, a sada je pod neviđenim pritiskom - čeka je meč odluke protiv Mornara u "Morači" (18.30).

Rezultat u seriji je 2:2, oba tima su pobjeđivala do sada na svom terenu, a atmosfera pred peti meč je usijana nakon svega što se dešavalo prethodnih dana između dva kluba.

Sve je počelo kada je trener Barana Đorđije Pavićević za poraz u četvrtom meču okrivio sudije Vojinovića i Koljenšića, a nastavilo se u nedjelju u "Topolicu" tokom i nposlije duela.

Opet je u glavnoj ulozi bio Pavićević, koji se na pres konferenciji verbalno sukobio sa trenerom Budućnosti Igorom Đaletićem.