Majstorica: Džons vodio Mornar do 2-2, odluka u utorak

Budućnost je dobila oba susreta u "Morači" (78:64, 90:69), Mornar dva puta slavio u "Topolici" (73:62, 82:66).
56 pregleda 23 komentar(a)
budućnost mornar, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 30.04.2017. 20:08h

Mornar je dobio utakmicu u kojoj nije imao pravo na grešku, Budućnost Voli nije iskoristila prvu meč-loptu za titulu - odluka o šampionu Crne Gore pašće u utorak, u majstorici u Podgorici.

U četvrtom duelu finalne serije, Barani su slavili 82:66.

Budućnost je počela odlično, pogodila pet trojki u prvoj četvrtini, imala i devet poena prednosti, ali su domaći igrači bili agresivniji u odbrani, imali veliku energiju, kao i sjajnog Lemonta Džonsa, pa su malo po malo, strpljivo stizali zaostatak...

Odlučujuću prednost ostvarili su u drugoj polovini treće četvrtine, kada su se odlijepili na 13 razlike, a zatim neutralisali svaki pokušaj rivala da se vrati u igru.

Najbolji u Mornaru bio je Lamont Džons, koji je postigao 23 poena, sjajne role imali su Balša Radunović i Oktavijus Elis.

U Budućnosti je odskočio Boris Savović.

Utakmica je završena na nesvakidašnji način, koji najavljuje vatrenu majstoricu u "Morači" - 30 sekundi prije kraja, kada je sve bilo gotovo, klupa Mornara je tražila dva, a Budućnosti jedan tajm-aut.

Tok meča

38. minut - pogotkom Mugoše, Mornar je poveo 80:66, najveća prednost na utakmici.

36. minut - ponovo 13 poena prednosti za Mornar, koji uvijek nađe odgovor na pokušaj Budućnosti da se vrati u igru.

34. minut - nakon serije loših napada i ofanzivnih skokova Mornara, Barani stižu ponovo do plus 13 - 74:61, ali Savović, pa Šehović opet spuštaju zaostatak.

32. minut - koš i dodatno bacanje Alekse Ilića za minus šest. Vraća trojku, međutim, Vukota Pavić - 70:61 za Mornar.

Kraj treće četvrtine - uoči posljednjih 10 minuta, Mornar ima devet poena prednosti - 67:58. Barani su furiozno odigrali drugi dio treće četvrtine, u kome su došli i do 13 viška. Budućnost je, ipak, u igri, ali je domaćin u mnogo boljem ritmu.

27. minut - Mornar ide na plus 13 - 63:50. Da li su ovo trenuci u kojima se lomi utakmica u korist Mornara?

25. minut - sedam razlike za Mornar, nakon poena Volera i Džonsa. Najveća prednost Barana. Atmosfera u dvorani na ivici usijanja.

22. minut - poeni Volera za 47:42, pa trojka Savovića 47:45.

Kraj poluvremena - Mornar ima tri poena prednosti nakon prvih 20 minuta odlične utakmice u Baru.

Budućnost je vodila do finiša poluvremena, imala i devet poena prednosti, ali je domaćin, predvođen Lamontom Džonsom, koji je ubacio 17 poena, preokrenuo.

Boris Savović najbolji u Budućnosti sa 15 poena.

19. minut - najveća prednost Mornara - 42:37, nakon trojke Volera i strahovitog zakucavanja Elisa.

18. minut - Budućnost je preokrenula sa tri od četiri pogođena bacanja, ali je uzvratio sjajni Radunović - 37:37.

17. minut - drugo vođstvo Mornara - 35:34. Sjajna druga četvrtfina Balše Radunovića, raspoložen konstantno Lamont Džons.

15. minut - Mornar je izjednačio, iz dvije kontre, a Vranješ trojkom vratio prednost gostima 32:29.

13. minut - četiri poena Šehovića iz kontre - 29:25 za Budućnost.

11. minut - koš uz faul Lemonta Džonsa, njegovih 11 poena, i Mornar prvi put vodi 24:23.

Kraj prve četvrtine - Budućnost vodi 23:21. Gosti su postigli pet trojki, imali i devet poena prednosti, ali je Mornar u posljednjih 30 sekundi, trojkom Džonsa i polaganjem Radunovića, smanjila na samo dva razlike.

9. minut - mini-serija Mornara 5:0, sa minus devet na minus četiri (16:20)

7. minut - pogađa, međutim, Savović, nova, četvrta trojka Budućnosti - vode gosti 18:11.

6. minut - Mornar je zaustavio sjajnu šutersku seriju Budućnosti, a pet vezanih poena ubacio je Lamont Džons - 11:13.

4. minut - tri trojke Budućnosti, koja vodi 11:6.

2. minut - Budućnost vodi 5:0 - pet poena Borisa Savovića.

U Baru se igra četvrta utakmica finalne serije plej-ofa za titulu prvaka Crne Gore u košarci.

Mornar dočekuje Budućnost Voli, koja vodi u seriji 2-1 i ima prvu meč loptu da šampionski naslov.

Podgorički sastav dobio je oba susreta u "Morači" (78:64, 90:69), Mornar je bio bolji u jedinom susretu u "Topolici" (73:62).

Ukoliko bude potrebno, peti meč igraće se u utorak u Podgorici.