Dežurni šampion na pobjedu od 11. titule

Meč će se pamtiti po ogromnom broju faulova (64), a čudan kriterijum suđenja je najviše iznervirao Đorđija Pavićevića, koji je šest minuta prije kraja isključen zbog druge tehničke greške. I imao je pravo da se ljuti, jer je njegovom timu dosuđeno 12 ličnih (38 prema 26) i dvije tehničke greške više (3-1)
66 pregleda 0 komentar(a)
KK Budućnost Voli - KK Mornar, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 27.04.2017. 20:17h

Još jedna pobjeda dijeli košarkaše Budućnost Volija od nastavka dominacije i 11. titule u isto toliko sezona u nezavisnoj Crnoj Gori.

I u trećoj utakmici finala plej-ofa je izostalo uzbuđenja, domaćin je opet dominirao kao u prethodna dva meča u „Morači” i „Topolici” - dežurni šampion je veoma lako savladao Mornar (90:69) i poveo 2:1 u seriji.

Prvu šansu za pehar će imati u nedjelju u Baru, eventualna majstorica bi se igrala u utorak...

Meč će se pamtiti po ogromnom broju faulova (64), a čudan kriterijum suđenja je najviše iznervirao Đorđija Pavićevića, koji je šest minuta prije kraja isključen zbog druge tehničke greške.

I imao je pravo da se ljuti, jer je njegovom timu dosuđeno 12 ličnih (38 prema 26) i dvije tehničke greške više (3-1). Uzgred, Podgoričani su šutirali čak 48 bacanja, a Barani 26.

Arbitri su se nakon prvog poluvremena, u kojem su za svaki blagi kontakt dosudili čak 37 faulova i jednu tehničku, u nastavku potpuno promijenili kriterijum, pa nisu „svirali” neke očigledne prekršaje.

Barani su u prvoj polovini prve četvrtine bili konstantno u prednosti, ali nijednom preko tri razlike. Domaćin je priključak održavao trojkama Petra Popovića, Borisa Savovića i Suada Šehovića, koji je u 4. minutu donio prvu prednost svom timu (11:10).

Timovi su bili ravnopravni do sredine 2. četvrtine, kada je Budućnost serijom 12:0 povela 45:33, a u finišu 18. minuta stigla i do plus 14 poslije nove trojke Šehovića (48:34). Mornar do kraja nijednom više nije prišao na manje od devet razlike, a bilo je i 24 (88:64).

I kada bi gosti nešto pokušali, nisu mogli da nađu rješenje za Aleksu Ilića - 21-godišnji Nikšićanin koji se prijavio za NBA draft nije blistao u napadu, ali je zato podijelio tri rampe najboljem igraču Mornara Oktavijusu Elisu (17 poena i 12 skokova) i hvatao lopte pod oba obruča (devet ispod svog i pet ispod protivničkog).

Zato je i dobio ovacije publike kada ga je Igor Đaletić izvukao iz igre tri minuta prije kraja...

Budućnost Voli - Mornar 90:69 (25:23, 24:17, 21:15, 20:14)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Koljenšić, Šundić (Podgorica), Vojinović (Nikšić).

Budućnost Voli: Rejnolds 10 (8-8), SU. ŠEHOVIĆ 10 (1-1), Subotić 9 (2-1), Raspopović, GORDIĆ 18 (12-7), Baćović 2, Slavković, Ilić 14 (9-6), SAVOVIĆ 11 (9-8), NIKOLIĆ 3 (2-1), POPOVIĆ 10 (5-3), Vranješ 3.

Mornar: Hadžibegović 3, ĆALIĆ 9 (4-2), Džons 8 (6-6), B. Radunović, M. Radunović, BAKIĆ 8 (7-3), Mijović, PAVIĆ 4 (2-1), Elis 17 (3-1), VUJOŠEVIĆ 3 (2-1), Mugoša 3, VOLER 14 (2-2).

TOK MEČA

Kraj meča, 90:69 za Budućnost, koja je odbranila prednost domaćeg parketa

35. minut - 76:58, zbog druge tehničke greške, trener Mornara Đorđije Pavićević mora da napusti klupu.

33. minut - 75:55, nakon trojke Suada Šehovića, "plavi" su na sedam i po minuta prije kraja praktično riješili meč.

30. minut - 70:55, završena treća četvrtina, najvećom prednošću Budućnosti.

27. minut - 65:51, Budućnost na maksimalnih 14 poena prednosti nakon napada Mornara u kome je Ilić dva puta izblokirao Elisa, a zatim Rejnolds ubacio dva penala.

24. minut - 57:48, ista meta, isto odstojanje nakon prva tri minuta trećeg perioda, Budućnost i dalje ima sigurnih 9 poena više.

Prve dvije četvrtine trećeg meča finalne serije plej-ofa crnogorskog košarkaškog šampionata trajalo je 60 minuta, najviše zbog ogromnog broja ličnih grešaka - Mornar je napravio 21, a Budućnost 17 prekršaja, pogodivši 19 od 26 slobodnih bacanja.

Do sredine drugog perioda viđen je izjednačen meč, da bi sa osam poena Gordića i agresivnijom odbranom, "plavi" napravili seriju 12:0 i pobjegli Baranima na 45:33.

Manjak poena u reketu - posljedica zbijene odbrane gostiju - Podgoričani su nadoknadili šutem sa distance (pogodili 6 od 14 pokušaja za tri), smanjivši uticaj Džonsa (5 poena) i Volera (4) na igru tima Đorđija Pavićevića.

20. minut - 49:40, na poluvrijeme šampion nosi 9 poena prednosti.

18. minut - 45:33, tajm-aut nije pomogao Mornaru, Budućnost poslije šest vezanih poena Gordića bježi na osjetnu razliku.

16. minut - 39:33, serija Budućnosti 6:0 začinjena trojkom Vranješa primorala je Pavićevića na novi minut odmora.

13. minut - 30:28, prvi tajm-aut na meču zatražio trener Mornara Đorđije Pavićević.

10. minut - 25:23, iako je Mornar uglavnom vodio, Budućnost prvu četvrtinu završila sa dva poena viška, prije svega zahvaljujući Savoviću (11 poena, 8 sa linije penala) i Popoviću (7). Nervozna igra sa dosta prekida, krilni centar gostiju Balša Radunović već nakon 9 minuta sakupio četiri prekršaja.

8. minut - 18:17, igra se tvrdo, oba tima su već napravila po sedam prekršaja. Mornar zatvara reket i primorava Budućnost da rješenja traži na spoljnim pozicijama.

5. minut - 11:10, nakon trojke Suada Šehovića prvo vođstvo Budućnosti.

4. minut - 8:8, Mornar je tri puta imao po tri poena viška, Budućnost stiže trojkama Popovića i Savovića.

2. minut - 2:3, ekipe su iskoristile svoje prve napade, Čalić je pogodio trojku za Mornar, a Popović dvojku za Budućnost.

Startne petorke - Budućnost: Suad Šehović, Gordić, Popović, Savović, Nikolić; Mornar: Voler, Bakić, Ćalić, Pavić, Vujošević.

Budućnost i Mornar u dvorani Morača od 20 sati igraju treći meč finala plej-ofa crnogorskog košarkaškog prvenstva.

Rezultat u seriji je 1:1.

Budućnost, koja je osvojila svih 10 titula od državnog osamostaljenja, je na istom mjestu u nedjelju dobila prvi susret 78:64.

Iz podgoričkog kluba su pozvali svoje navijače da ispune dvoranu.

Prije dvije noći u "Topolici", Mornar se revanširao - 73:62.