Mornar dominirao i poravnao u seriji

Mornar slavio 73:62 i izjednačio 1-1 u seriji. Treći meč u četvrtak u Podgorici.
89 pregleda 0 komentar(a)
KK Budućnost Voli - KK Mornar, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 25.04.2017. 20:00h

Košarkaši Mornara izjednačili su na 1-1 u finalnoj serji za titulu prvaka Crne Gore.

Dominantnom igrom od prvog do posljednjeg minuta, Barani su odbranili domaći teren i savladali Budućnost Voli 73:62.

Predvođeni američkim triom Voler - Džons - Elis, Mornar je vodio tokom cijelog meča, gosti su samo krajem prvog poluvremena imali priključak.

Izabranici Đorđija Pavićevića odbili su taj napad rivala, a u drugom poluvremenu njihova prednost je konstatno rasla, do maksimalnih 71:50 u 35. minutu.

Antabija Voler je uknjižio 22 poena, Oktavijus Elis i Lamont Džons po 16, dok je uBudućnosti najefikasniji bio Džej Ar Rejnolds sa 13 poena.

Naredni meč igra se u četvrtak od 20 sati u Podgorici.

Tok meča

35. minut - Mornar je na plus 21 (71:50), nakon dobre igre u odbrrani i kontre Pavića, pa atraktivnog zakucavanja Oktavijusa Elisa, koji je pogodio i dodatno bacanje, a zatim i završio naredni napad.

Serija 9:0 barskog tima, izgleda da je sve gotovo...

32. minut - šest vezanih poena, dvije trojke Antabije Volera. Najveća prednost Mornara 62:48.

Kraj treće četvrtine - 56:48 za Mornar uoči posljednjih 10 minuta.

29. minut - serija Budućnosti 7:0, u kojoj je Suad Šehović postigao pet poena.

26. minut - Mornar je odbio nalet Budućnosti i ponovo stekao 13 poena prednosti - 50:37.

Amerikanci Voler, Elis i Džons nose barski tim ka prvoj pobjedi.

22. minut - 43:33 vodi Mornar. Ponovo furiozan start Barana i ponovo dvocifrena prednost.

Kraj prvog poluvremena - Pogotkom Lamonta Džonsa u posljednjoj sekundi, Mornar je na poluvrijeme otišao sa pet poena prednosti - 35:30.

Barani su imali dvocfrenu prednost početkom treće četvrtine, ali je Budućnost uhvatila ritam i vratila se u igru.

Džons i Voler postigli su po 10 poena za Mornar, Rejnolds je ubacio devet (tri trojke) za Budućnost.

19. minut - Mornar je, ipak, ublažio "napad" Budućnosti, zahvaljujući Hadžibegoviću, koji nije dozvolio potpuni preokret - 33:28.

17. minut - 27:25. Budućnost se oporavila - trojka Vranješa, pa poeni iz reketa Nikolića i Savovića, blokada Ilića nad Vujoševićem i gosti su u igri.

Serija Budućnosti 14:3.

14. minut - 24:16. Prva mini-serija Budućnosti. Tri trojke Džej Ara Rejnoldsa.

13. minut - 24:11 za Mornar. Samo je Rejnolds koliko-toliko raspoložen u timu Budućnosti.

Kraj prve četvrtine - apsolutna dominacija Mornara, koji vodi 21:8.

Pogodili su domaći igrači tri trojke, Elis zakucao dva puta, sa mnogo energije igraju Barani i u odbrani.

Voler je postigao osam, Džons sedam poena.

8. minut - Mornar kontroliše dešavanja na terenu i ima dvocifrenu prednost - 17:7.

Mornar dominira, gosti potpuno izgubljeni u oba pravca - svega četiri poena su postigli sa sedam i po minuta.

6. minut - Mornar vodi 12:4. Barani su dobrom odbranom potpuno poremetili napad Budućnosti.

3. minut - dobar početak Mornara, koji vodi 8:2. Trojke su pogodili Antabija Voler i Lemont Džons.

Košarkaši Mornara i Budućnost Volija igraju drugi meč finalne serije plej ofa za titulu prvaka Crne Gore.

Budućnost vodi 1-u seriji, nakon pobjede u prvom meču u "Morači" 78:64.

Lijepa atmosfera u "Topolici", tribine ispunjene, Barani će imati veliku podršku navijača.