Brejk Efesa u Atini za 1:1, Darušafaka u Madridu šokirala Real

Efes, Foto: Euroleague
Ažurirano: 21.04.2017. 21:06h

Košarkaši Efesa izjednačili su na 1:1 protiv Olimpijakosa u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige, pošto su večeras u Pireju u drugoj utakmici trijumfovali sa 73:71 (23:22, 14:22, 14:10, 22:17).

Efes je do trijumfa predvodio Brajant Danston sa 16 poena, pet asistencija i četiri skoka, dok je Tajler Hanikat dodao 15.

U ekipi Olimpijakosa istakli su se Vasilis Spanulis i Jorgos Printezis sa po 20 poena, dok je Erik Grin ubacio 10.

Efes je u večerašnjem meču pružio znatno veći otpor nego prije dva dana takođe u Pierju, kada je Olimpijakos ubjedljivo trijumfovao sa 87:72.

Turski tim je u drugom poluvremenu konstantno bio u zaostatku, a na četiri minuta do kraja gubili su sa 58:65, ali su serijom 8:0 preokrenuli i meč uveli u neizvjesnu završnicu. Odlučujuće poene za trijumf postigao je Aleks Kirk 48 sekundi pre kraja.

Olimpijakos je imao dva napada da dođe do izjednačenja ili preokreta, ali prvo Kostas Papanikolau nije bio precizan za tri, a potom i Grin u posljednjim sekundama meča.

Treći susret igraće se za pet dana u Istanbulu.

Do brejka je stigao i drugi predstavnik Turske u četvrtfinalu - Darušafaka je u Madridu šokirala najbolji tim ligaškog dijela sezone Real 84:80.

Na početku posljednjeg perioda, domaćin je imao dva poena viška 68:66.

Gosti su završnicu odigrali perfektno, a do pobjede su ih vodili Bred Vonamejker (21 poen), kao i Ante Žižić i Skoti Vilbekin koji su ubacili po 17.

Darušafaka je domaćin trećeg meča u seriji, koji se igra u srijedu (20.15).